Zalety diety pudełkowej. Ile kosztuje catering w wariancie fit?

Każdy, kto choć raz zdecydował się na określoną dietę – o ile nie polegała ona wyłącznie na ograniczeniu spożywanych posiłków – doskonale zdaje sobie sprawę, z jak wieloma kwestiami jest ona związana. Zmiany nawyków żywieniowych, upragniona waga i sylwetka jak z żurnala mają nieodłączny związek z czasem i pieniędzmi.

Dlatego wiele osób decyduje się na dietę pudełkową, która w ostatnich latach stała się prawdziwym hitem wśród osób chcących zadbać o swoje zdrowie i figurę. Co dokładnie oznacza, jakie są jej zalety i czy warto z niej korzystać?

Dieta pudełkowa, czyli jak wygodnie być na diecie

Dieta pudełkowa, zwana też cateringiem dietetycznym lub dietą cateringową, polega na otrzymywaniu posiłków na cały dzień, przygotowanych zgodnie z oczekiwaniami dietetycznymi. Firmy dostarczają w wybrane miejsce – do domu lub biura – określoną liczbę dań, każde w osobnym pudełeczku, przygotowanych przez doświadczonego dietetyka.

Każdy posiłek składa się ze specjalnie wybranych składników, by móc zapewnić danej osobie odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych, z jednoczesnym uwzględnieniem celu, którym najczęściej jest redukcja masy ciała. Układanie diety pudełkowej w całości leży po stronie firmy cateringowej lub dietetycznej i następuje po zapoznaniu się z zapotrzebowaniem i warunkami klienta, która potrzebuje wsparcia w odchudzaniu.

Zalety diety pudełkowej

Dla wielu osób przejście na dietę oznacza diametralne zmiany – nie tylko w sposobie żywienia, ale także organizacji dnia. Nowy jadłospis wymaga nowych składników, co wiąże się z poświeceniem czasu na zakupy, wyglądających odmiennie od tych, które robiło się do tej pory. Bardzo często dieta redukcyjna ma na celu poszerzenie świadomości na temat składów określonych produktów i zapoznania się z ich wartościami odżywczymi, co generuje dodatkowy czas spędzony w sklepach.

Ponadto układanie diety kumuluje koszty, bo zazwyczaj oznacza sięganie po lepsze jakościowo, a co za tym idzie, często droższe produkty. Samo przygotowywanie posiłków również nie zawsze należy do najprostszych – konieczność zapoznania się z tabelami kaloryczności, pilnowanie określonych godzin, dbałość, by niczego nie zabrakło w codziennym jadłospisie… Samozwańcze przejście na dietę, bez wsparcia doświadczonych osób, nie jest łatwe i często kończy się rezygnacją.

Dieta pudełkowa eliminuje wszystkie te problemy. Osoba, która z niej korzysta, nie musi martwić się o układanie menu, przeliczanie wartości każdego produktu i przemyślane zakupy. Catering dietetyczny zadba o to, by każdy posiłek zawierał wszystko, co niezbędne, był kompletny, gotowy do spożycia i przystosowany do wszelkich wymogów.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Zazwyczaj dieta pudełkowa składa się z 5 posiłków, a ich cena waha się w granicach 40-80 zł za osobę, w zależności od rodzaju diety oraz firmy, z której usług się korzysta.

Catering dietetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych lub tych, które mają za sobą niejedną dietę i świadomość, że nie radzą sobie z jej wyzwaniam

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.