Jak pozbyć się opornych kilogramów?

Redukcja zbędnych kilogramów nie zawsze jest efektywna. Dlaczego kolejne diety nie działają? W jaki sposób pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej? Dowiedz się więcej i zacznij skutecznie walczyć ze zbędnymi kilogramami.

Stosujesz kolejne diety, jednak ich efekty są dalekie od Twoich oczekiwań? Katujesz się ćwiczeniami, które nie przyśpieszają spalania tanki tłuszczowej? Nie zawsze dieta i ćwiczenia muszą powodować szybką redukcję wagi. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje.

Częste błędy w czasie odchudzania. Ty też je popełniasz?

Dieta diecie nierówna. Podkreślają to specjaliści od spraw odżywiania, jednak nie zawsze umiemy wybrać właściwy model żywieniowy. Kluczem do wyboru skutecznej diety jest przede wszystkim zdrowy rozsądek – jeżeli chcesz szybko schudnąć, zrezygnuj z wyboru diet, których kaloryczność nie przekracza 1500 kcal. To absolutne minimum, bo wyjątkowo niskokaloryczne diety oraz głodówki zapewniają jedynie krótkotrwałe efekty i są przyczyną szybkiego efektu jo-jo.

Co więcej, dostarczając do organizmu zbyt mało kalorii, wpływamy na dodatkowe spowolnienie metabolizmu i właśnie dlatego nie możemy cieszyć się z efektów stosowanej diety. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat redukcji opornych kilogramów, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem http://medicot.pl/tabletki-zelixa-sprzedam/. Dodatkowo na stronie Medicot.pl znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat odchudzania.

Kolejnym błędem jest komponowanie codziennego menu na bazie produktów typu „light”. Niestety, większość z nich wcale nie należy do niskokalorycznych oraz zdrowych. Żywność pozbawiona tłuszczu i cukru zawiera inne składniki, które muszą wypełnić powstałą „dziurę” w składnie „odchudzonego” produktu. Najczęściej są to słodziki, zagęstniki, sztuczne aromaty oraz inna chemia, która nie wpływa pozytywnie na nasz stan zdrowia oraz redukcję masy ciała.

Warto też zwrócić uwagę na jeden fakt – naturalne odpowiedniki żywności „light” są nie tylko znacznie tańsze, ale także o wiele zdrowsze. Na przykład: popularne płatki dla osób na diecie zawierają znacznie więcej kalorii niż naturalna owsianka, która jest źródłem wartościowych kalorii oraz witamin i minerałów.

Jak przyśpieszyć metabolizm i pozbyć się opornego tłuszczu?

Metabolizm zwalania nie tylko z powodu złych nawyków żywieniowych i siedzącego trybu życia, ale także upływających lat, dlatego trzeba systematycznie dbać o efektywną i szybką przemianę materii. Czasami jest to dość trudne, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Stosując zdrową dietę, regularnie się odżywiając i dbając o codzienną aktywność fizyczną, można nie tylko pokonać nadwagę, ale także uniknąć efektu jo-jo, który dotyczy coraz większej liczby osób.

Jeżeli chcesz szybko schudnąć, pokonać oporny tłuszcz oraz uniknąć zgubnych skutków błędnego koła odchudzania, pamiętaj o:

  • regularnym odżywianiu,
  • rezygnacji z podjadania,
  • unikaniu z pozoru dietetycznych przekąsek i półproduktów spożywczych,
  • piciu dużej ilości niegazowanej wody,
  • jedzeniu 5 porcji warzyw dziennie.

Musisz także unikać jedzenia w biegu oraz niewysypiania się, bo okazuje się, że osoby, które śpią zbyt krótko lub mają kłopoty ze snem, np. nie mogą zasnąć i budzą się w nocy, znacznie łatwiej przybierają na wadze i chętniej sięgają po wysokokaloryczne pokarmy; brak snu wpływa też na nastrój i sprzyja zajadaniu emocji.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.