Jak leczyć zaparcia?

Czy wiesz, na czym polegają zaparcia? Jak się objawiają i w jaki sposób możesz je wyleczyć? Jednym ze skutecznych sposobów jest preparat Xenna Extra Comfort. Poznaj najlepsze metody na zaparcia!

Czym są zaparcia?

Zaparcia to problemy wynikające ze zbyt długiego przebywania pokarmu w przewodzie pokarmowym lub braku możliwości wydalenia stolca. Problem ten może dotknąć każdego, choć z zaparciami częściej borykają się kobiety. Dobrze też podkreślić, że większość z nas wypróżnia się 1–2 razy dziennie, o zaparciach można natomiast mówić w chwili, gdy spełnione zostanie przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:

  • do wypróżnień dochodzi rzadziej niż trzy razy w tygodniu
  • stolec jest twardszy i gęstszy
  • występują trudności z całkowitym wypróżnieniem
  • wypróżnianie powoduje dolegliwości bólowe

To jednak nie wszystko. Zaparcia pojawiają się także wtedy, kiedy między dwoma kolejnymi wypróżnieniami mija więcej czasu niż 72 godziny. Oczywiście należy mieć tu na względzie, że wypróżnianie samo w sobie jest kwestią nadzwyczaj indywidualną. Jeżeli zaparcia występują u Ciebie rzadko, nie masz się czym przejmować, tym bardziej że przyczyn tego stanu jest wiele i są one nadzwyczaj zróżnicowane.

Może być to czasowa zmiana diety lub stres w pracy czy związany z wyjazdem w nowe miejsce, czasem za zaparcia odpowiada też zbyt mała ilość aktywności fizycznej. Problem pojawia się wtedy, gdy zaparcia występują często – mówimy wtedy o przewlekłych zaparciach. W takiej sytuacji konieczna może okazać się wizyta u lekarza.

Jak leczyć zaparcia?

Domowych metod leczenia zaparć jest bardzo wiele. Poniżej przedstawiamy sprawdzone i skuteczne sposoby, które pomogą Ci zniwelować lub całkowicie wyeliminować tę kłopotliwą dolegliwość. Jeśli jednak tak się nie stanie, koniecznie udaj się do lekarza. Aby uporać się z zaparciami, należy:

  • regularnie jadać posiłki – zachowaj odpowiednie odstępy między posiłkami, pamiętaj też, aby każdego dnia spożywać 4–5 posiłków i nigdy nie pomijać śniadania
  • pić dużo płynów – odpowiednie nawodnienie organizmu jest konieczne do prawidłowego wypróżniania. Codziennie należy spożywać co najmniej 2 litry wody
  • ćwiczyć – nie chodzi tu o zaawansowane treningi, lecz po prostu regularną aktywność fizyczną. Mogą to być nawet spacery co drugi dzień, po prostu ruch pobudza do pracy jelita i wspomaga pracę układu pokarmowego
  • zmienić dietę – dodaj do swojego jadłospisu produkty bogate w błonnik

Kolejnym sposobem na zaparcia jest preparat Xenna Extra Comfort. Xenna tabletki posiada w swoim składzie substancje czynne, którymi są sennozydy. Wyciąg z owoców zamknięty jest w specjalnej otoczce, która działa w jelicie grubym, nie przedostając się do przewodu pokarmowego – dlatego też Xenna Extra trafia dokładnie tam, gdzie powinna. Co ważne, efekty Xenna Extra Comfort możesz poczuć już po 8–12 godzinach od przyjęcia tabletki. Xenna Extra to bardzo komfortowy produkt, który przyda Ci się zarówno w domu, jak i na wyjeździe.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.