Domowe sposoby na grzybicę skóry

Domowe sposoby na grzybice z całą pewnością znajdą zastosowanie jeśli mamy do czynienia ze schorzeniem o łagodnym przebiegu oraz gdy jest ono w początkowym swoim stadium. Jeśli zauważymy natomiast u siebie pierwsze objawy grzybicy w obrębie paznokci najlepszym rozwiązaniem będzie natychmiastowe udanie się do specjalisty, gdyż tutaj nie pomogą żadne naturalne sposoby.

Przedstawiamy listę naturalnych/ domowych czy też babcinych sposobów leczenia grzybicy. Z całą pewnością mogą wspomóc leczenie lub u niektórych osób sprawdzić się jako recepta na całkowite pozbycie się niechcianego zakażenia.

  1. Roztwór z octu – sporządzamy go w proporcjach 1:1, pomaga przywrócić właściwy odczyn skóry, pomaga jeśli grzybica rozwinęła się w obrębie stóp. W roztworze powinno się moczyć stopy codziennie trzy razy przez pół godziny. Należy jednak pamiętać aby po ich wyjęciu jak najszybciej dokładnie je wysuszyć.
  2. Olejek drzewa herbacianego – należy nanosić go na zmienioną chorobowo skórę trzy razy dziennie. Ma on właściwości przeciwgrzybiczne.
  3. Wyciąg z pestek grapefruita – dwa do trzech razy na dzień kilka kropli rozsmarowujemy w dłoniach i wmasowujemy w stopy. Można również dodawać go do prania skarpet.
  4. Aloes i olejek z drzewa herbacianego – ½ łyżki olejku z drzewa herbacianego mieszamy ze 100 ml żelu aloesowego. Płynem pryskamy stopy co najmniej dwa razy w ciągu dnia, odczekujemy jakiś czas aż całkowicie wyschną po czym możemy powrotem włożyć skarpetki i buty.
  5. Proszek do pieczenia – zawarta w nim soda pomaga w walce z grzybicą. Mieszamy go z odrobiną wody i wmasowujemy w stopy, następnie spłukujemy, dokładnie osuszamy stopy i nanosimy puder przeciwgrzybiczny.
  6. Płyn do płukania jamy ustnej – wlewamy go do niewielkiej ilości wody i moczymy w nim stopy lub smarujemy roztworem miejsca zmienione chorobowo. Spłukujemy i dokładnie osuszamy.
  7. Czosnek – znajduje zastosowanie w domowym leczeniu wielu schorzeń. W przypadku grzybicy świeże ząbki rozdrabniamy i wcieramy w zmienioną skórę.
  8. Olejek oregano – jego dwie krople dodajemy do łyżki oliwy z oliwek i taka miksturą smarujemy zmieniona skórę. Zabieg powtarzamy każdego dnia przez co najmniej dwa tygodnie.
  9. Zioła – rozmaryn lub chmiel – należy przygotować z nich napar i po przestudzeniu przemywać chorą skórę.

Jeśli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów lub schorzenie nadal się rozwija konieczna jest wizyta u specjalisty i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.