Jak często myć włosy – poznaj zdanie lekarzy

Częstotliwość mycia włosów u różnych osób jest bardzo odmienna. Niektórzy mają potrzebne przeprowadzania tego prostego zabiegu każdego dnia, bo inaczej czują się niezbyt świeżo, inni z kolei myją je raz na tydzień. Okazuje się jednak, że kwestia ta wynika jedynie z naszych przyzwyczajeń. Warto się dowiedzieć, co zdaniem lekarzy jest najlepsze dla naszych włosów i jak często powinniśmy je myć.

Mycie codzienne

Lekarze dermatolodzy uważają, że nie powinno się myć włosów codziennie. Zdecydowanie wskazana ilość to co drugi, trzeci, a nawet co czwarty dzień. W sytuacji, gdy mamy włosy ze skłonnością do przetłuszczania się i codzienne mycie jest niezbędne, warto zredukować ilość stosowanych na nich preparatów. Są one obciążeniem dla włosów, co prowadzi do zwiększonej produkcji łoju, w ten sposób powinniśmy doprowadzić do zmniejszenia częstotliwości mycia włosów.

Szampon, ale jaki?

Najlepiej stawiać na produkty delikatne, których skład jest naturalny. Nie powodują one podrażnień skóry głowy ani uczuleń. W przypadku włosów szybko przetłuszczających się warto wybrać szampon właśnie do takiego ich rodzaju, gdyż może pomóc w ograniczeniu częstotliwości myć. W sytuacji, gdy rezygnacja z codziennego mycia głowy jest dla ciebie niemożliwa, wybieraj szampony naturalne, bezzapachowe i całkowicie przeźroczyste. Wbrew pozorom dobrze, jeśli stosowany szampon się nie pieni, gdyż jej mała ilość oznacza, że jest on delikatny.

Może suchy szampon?

Suche szampony stanowią rozwiązanie wręcz idealne dla odświeżenia fryzury, ale nie tylko. Powodują one również uniesienie włosów już od nasady oraz dodają objętości. Obecnie drogerie dysponują szerokim wyborem tego rodzaju produktów. Okazuje się, że te tańsze właściwie nie różnią się niczym od tych z górnej półki.

Metodyka mycia włosów

Badania wskazują, że większość z nas nie potrafi myć włosów w sposób prawidłowy. Wystarczy niewielka ilość szamponu, wielkości ziarnka grochu. Myjąc, masujemy skórę głowy, nie pocieramy jej ani włosów, produkt spływający po pozostałej części włosów zajmie się ich odświeżeniem. Na koniec należy również zwrócić uwagę na płukanie, które powinno być dokładne.

Peeling skóry głowy

W drogeriach bez problemu znajdziemy specjalne kosmetyki tego rodzaju. Warto wykonywać go raz w tygodniu. Poprawi ukrwienie skóry, oczyści, pobudza cebulki i przygotowuje skórę na przyjęcie produktów pielęgnacyjnych.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.