Naturalne wsparcie libido. Moc roślinnych afrodyzjaków

Moc, która drzemie w naturze, jest ogromna, a zdrowe jedzenie i regularne stosowanie ziół mogą przyczynić się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Wśród leczniczych roślin znajdziemy również takie, które pozytywnie wpłyną na nasze życie seksualne. Jednym z takich produktów jest korzeń macy. Jak działa i dlaczego warto go stosować?

Korzeń macy – co to takiego?

Czym jest korzeń macy? Sama nazwa z pewnością niewiele nam mówi, jednak roślina wykorzystywana jest do różnych celów od tysięcy lat, głównie przez mieszkańców Peru. Maca to warzywo korzeniowe spokrewnione z kapustą. Jest znana głównie ze względu na swoje właściwości lecznicze, stosuje się ją przede wszystkim w medycynie naturalnej. Dziś coraz częściej można natknąć się na suplementy diety z korzeniem macy. Zyskały sławę jako preparaty poprawiające sprawność seksualną, ale to tylko jedna z wielu zalet.

Jakie ma właściwości?

Korzeń macy może okazać się pomocny w wielu przypadkach. Wśród jego właściwości wymienia się m.in. energetyzujące działanie pomagające zredukować stres i zmęczenie. Maca chroni również kości i stawy, neutralizuje ból mięśni, wzmacnia włosy i rozszerza naczynia krwionośne, regulując poziom cholesterolu.

Najczęściej jednak o macy mówi się w kontekście wpływu na gospodarkę hormonalną i zwiększenia sprawności seksualnej. To przede wszystkim naturalny afrodyzjak. Dzięki swoim właściwościom korzeń macy zwiększa popęd płciowy i ułatwia erekcję. Naukowcy wskazują, że to wszystko dzięki bogactwu białka, jakie kryje się w roślinie. Najważniejszym dostarczanym aminokwasem jest arginina. Odpowiada ona m.in. za dopływ krwi do męskich i żeńskich narządów płciowych, a także wpływa na ruchliwość plemników. Działa więc nie tylko na potencję, ale warto stosować ją również w przypadku problemów z zajściem w ciążę.

Maca – w jakiej formie? 

W jakich produktach znajdziemy korzeń macy? Najlepiej sięgnąć po preparaty zawierające ekstrakt z rośliny. Znajdziemy je przede wszystkim w internetowych aptekach. Jeśli chodzi o dawki, w jakich powinna być przyjmowana maca, suplement najlepiej zażywać dwa razy dziennie. Taka ilość powinna zapewnić korzystne efekty.

Nie tylko korzeń macy

Maca to nie jedyna roślina, która wspomaga sprawność seksualną. Warto sięgnąć również po wyciąg z palmy sabalowej, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Do uznanych afrodyzjaków należą też lubczyk, rozmaryn oraz bazylia. Wsparciem dla libido mogą okazać się też spożywane potrawy. Papryczki chili podnoszą ciśnienie krwi i wzmagają produkcję endorfin. Warto wspomnieć również o imbirze, który ma rozgrzewające działanie. Na miłosne uniesienia pozytywnie wpływają także owoce, m.in. truskawki, awokado.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.