Odpowiednie mycie skóry kontra zaskórniki

Skórę twarzy powinno się myć rano i wieczorem. Rano oczyszczamy ją z zanieczyszczeń, które zgromadziły się w ciągu nocy, natomiast wieczorem z makijażu i zanieczyszczeń dnia. Ten na pozór błahy element ma ogromny wpływ na naszą walkę z zaskórnikami i jeśli chcielibyśmy, aby w ogóle się nie pojawiały, powinniśmy w odpowiedni sposób myć skórę twarzy.

1. Czyste ręce to podstawa

W ciągu dnia bardzo często dotykamy twarzy rękoma, które nie zawsze są odpowiednio czyste. Koniecznie jest wdrożenie nawyków higienicznych, które ograniczą przenoszenie się szkodliwych zanieczyszczeń na naszą twarz. Również przed samym rozpoczęciem jej mycia koniecznie należy dokładnie umyć ręce, gdyż wówczas cały proces będzie skuteczniejszy.

2. Woda musi mieć odpowiednią temperaturę

Skóra twarzy nie lubi kąpieli naprzemiennych. Sama nadmiernie ciepła woda ją podrażnia, natomiast za zimna wysusza. W związku z tym twarz powinna być myta optymalną letnią wodą.

3. Wybór produktów do mycia nie przypadkowy

Część znanych produktów do mycia twarzy pomimo optymalnej delikatności pozostawia na powierzchni skóry tzw. film. Konsekwencja jego obecności może być zapychanie porów, podrażnienie skóry, pojawianie się wyprysków, jak również nieprawidłowe wchłanianie się kremu. Najlepiej postawić na pianki lub żele, sprawdzają się również naturalne mydła.

4. Szczoteczki czyszczące do twarzy

To gadżet, który warto mieć w łazience. Pozwala na skuteczne i delikatne oczyszczenie skóry na twarzy. Soniczne bądź z miękkim włosiem – na rynku wybór jest spory. Pozwala również na złuszczenie martwego naskórka. Najlepiej, jeśli to urządzenie stosowane jest wieczorem. Polecamy przeprowadzenie takiego zabiegu 2-3 razy na tydzień.

5. Peelingi

Stanowią istotny element w naszych rytuałach dbania o cerę. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie peelingu enzymatycznego raz w tygodniu. Można go przeprowadzić niezależnie od rodzaju cery, a świetnie oczyszcza. Peelingi ziarniste nie sprawdzą się u każdego i czasem szczególnie przy cerze wrażliwej lub naczynkowej najlepiej zrezygnować z ich wykonywania. Warto również zwrócić uwagę na siłę tarcia w czasie mycia skóry – nadmiernie silne tarcie może być powodem pojawiania się zaczerwienień oraz wyprysków.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.