Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak je wybrać?

Jesteśmy rozczarowani darmową opieką medyczną, jaką oferuje nam Narodowy Fundusz Zdrowia? Nic dziwnego – każdemu z nas zdarza się zachorować, szczególnie w okresie zimowym, jednak kolejki, które spotkamy w publicznych przychodniach – mogą przyprawić nas o zawrót głowy.

Zdrowie jest zbyt cenne, by pozwolić sobie na bezczynne czekanie na swoją kolej. Wiemy o tym doskonale, stąd tak duża liczba osób korzystających z prywatnej praktyki lekarskiej. Czy jednak musimy korzystać z tak drogiej pomocy? Wizyta w prywatnym gabinecie to zazwyczaj koszt rzędu 150 -300 zł.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak działa?

Pracując na umowie o pracę – każdego miesiąca aż 9% naszej pensji trafia na ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że każdego miesiąca minimum 160 zł przeznaczamy właśnie na ten cel. To wcale niemało. Tym bardziej szokujące jest to, że gdy zdarzy nam się zachorować – skorzystanie z darmowej pomocy lekarskiej bywa mocno utrudnione. Przychodnie zazwyczaj nie chcą dokonywać zapisów inaczej niż osobiście lub telefonicznie, pod podany numer telefony trudno się dodzwonić, a w wielu placówkach – nie można zapisywać się z wyprzedzeniem.

Sprawy dodatkowo komplikują się gdy jesteśmy chorzy i potrzebujemy zwolnienia lekarskiego – na wizytę u lekarza czekamy w długiej kolejce, z gorączką, osłabieni, a zdarza się, że lekarz kończy pracę i niestety nie zdoła nas przyjąć tego samego dnia. Znów musimy czekać. Osłabieni, choć zdesperowani udajemy się do prywatnej przychodni – tam wizytę mamy od ręki – choć kosztuje nas ona średnia 100 – 300 zł.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne – przy niedużej opłacie rocznej lub miesięcznej – możemy nabyć łatwy i szybki kontakt z lekarzem, darmowe badania diagnostyczne i specjalistyczne. Wizytę możemy umówić online, co znacznie ułatwia sprawę, a na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu możemy liczyć tego samego dnia. W przypadku lekarza specjalisty – to maksymalnie kilka dni roboczych.

Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chorują przewlekle lub cierpią na nawracające problemy. Jeśli zatem regularnie odwiedzamy – dermatologa, endokrynologa, okulistę czy pulmonologa – prywatna polisa zdrowotna rozwiąże nasze problemy – możemy liczyć na szybką i darmową wizytę. Warto zatem sprawdzić dobre ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znaleźć możemy wiele dobrych jakościowo produktów.

Jak wybrać dobrą polisę zdrowotną?

Ubezpieczeń zdrowotnych mamy na rynku ubezpieczeniowym całkiem sporo – jak zatem wybrać, aby wybrać dobrze i nie przepłacić? Możemy sprawdzić ofertę ubezpieczenie medyczne PZU na www.ubezpieczeniaonline.pl.

Plan na Zdrowie – to produkt grupy PZU, skierowany do osób przed 65 rokiem życia, który zapewni nam ochronę zdrowia. Polisa zapewni nam dostęp do 2000 placówek na terenie całej Polski. Z pomocy specjalisty będziemy mogli skorzystać bez skierowania, co jest sporym ułatwieniem. Wizytę możemy umówić za pomocą SMS-a lub online, dzięki czemu nie będziemy tracić czasu i energii na osobiste zapisywanie się w przychodni.

PZU zapewnia również całodobową infolinię medyczną, z której możemy skorzystać w razie nagłej sytuacji, w której nie wiemy co robić.

Dodatkowo możemy rozszerzyć zakres ochrony o:

  • Opiekę medyczną po wypadku;
  • Opiekę medyczną podczas leczenia nowotworu;
  • Opiekę medyczną podczas poważnej choroby;
  • Opiekę medyczną na co dzień.

Polisa PZU jest standardowym produktem zdrowotnym, na który możemy się zdecydować, jak również może on posłużyć jako przykład w porównaniu z innymi ofertami.

Uwaga na wyłączenia

Przed zakupem dobrze będzie zapoznać się z zapisem w umowie, mówiącym o wyłączeniach odpowiedzialności.

Są to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wsparcia finansowego – gdy np. doznamy urazu lub rozstroju zdrowia w wyniku wypadku, który spowodowaliśmy pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Wyłączenie odpowiedzialności może dotyczyć również problemów zdrowotnych, które powstały w wyniku wypadku, jeśli prowadziliśmy pojazd bez posiadania uprawnień.

To, co również warto sprawdzić – to karencja. Jest to okres pomiędzy podpisaniem umowy, a faktycznym rozpoczęciem ochrony ubezpieczenia. Oznacza to, że jeśli zachorujemy poważnie kilka dni po podpisaniu umowy – nie możemy liczyć na odszkodowanie lub wsparcie od ubezpieczyciela, jeśli przewidywany okres karencji to 3 miesiące. Warto sprawdzić dokładnie tę część umowy, by uniknąć rozczarowania na przyszłość.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.