Końcówki do szczoteczek elektrycznych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o higienę jamy ustnej, ponieważ wiadomo nie od dziś, że zdrowe zęby to nasza wizytówka. Wielu dentystów oraz stomatologów poleca szczoteczki elektryczne, ponieważ są dokładniejsze oraz lepiej usuwają zanieczyszczenia.

Końcówki z reguły posiadają wskaźnik zużycia jak np. zmiana koloru włosia szczoteczki. Dzięki tej technologii możemy kontrolować czas zużywania końcówek. Ze względu na zróżnicowanie programów w szczoteczkach, wielu producentów wyprodukowała różne typy końcówek. Część z nich służy do wybielania, inne z kolei posiadają włosie, które jest ustawione po różnym kątem w celu jeszcze lepszego mycia. W Internecie można znaleźć końcówki takich firm jak:

  • Braun OralB;
  • Whitewash.

Co ile zmieniać końcówki?

Każda szczoteczka czy to manualna, czy to elektryczna po jakimś czasie wymaga wymiany na nową. Różnica, co jedynie polega na tym, że zwykłą szczoteczkę wymieniamy, co 3-4 miesiące. Zwykłą szczoteczkę do zębów wyrzucamy i kupujemy nową. Wymienne końcówki to świetna sprawa, bo nie musimy wymieniać całej szczoteczki.

Producenci szczoteczek elektrycznych zalecają wymianę końcówek, co 3 miesiące. Długo używana końcówka zachodzi osadem z pasty i wody, który przeradza się z czasem w kamień. Może to powodować uszkodzenie mechanizmu szczoteczki, czyli jego przegrzewanie. Główkę od szczoteczki należy również wymieniać wtedy, gdy jesteśmy po przeziębieniu, grypie, infekcji jamy ustnej lub bólu gardła. Wymiana główki na nową jest konieczna, ponieważ w jej włóknach gromadzą się drobnoustroje, grzyby i bakterie, które mogą być przyczyną powrotu infekcji.

Oryginalne, czy zamienniki?

Każdą szczoteczkę czy to manualna, czy to elektryczna należy wymieniać, co 3 miesiące. Wielu osób zastanawia się, czy kupować do szczoteczek elektrycznych końcówki oryginalne, czy jej tańsze zamienniki. Tanie końcówki tylko przypominają z wyglądu te oryginalne a tak naprawdę różnią się, jakością wykonania oraz włosiem.

Zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych mają włókna, których końce są ostro ścięte i już po kilku dniach stosowania możemy odczuwać podrażnienie dziąseł. Obkurczanie spowodowane jest nieprawidłową higieną jamy ustnej. Stosując zamienniki bardzo szybko możemy doprowadzić do recesji dziąseł i odsłonięcia szyjek zębowych, co jest procesem nieodwracalnym.

Dodatkowo włosie podróbek jest mało elastyczne i dość twarde, co wpływa na zmniejszenie efektywności czyszczenia. Zamienniki do oryginalnych szczoteczek pasują idealnie, ale czy tak samo czyszczą zęby? Co oryginalny produkt to oryginalny. Dzięki temu myjąc zęby nie uszkadzamy dziąseł. Oryginalne końcówki posiadają również miękkie i elastyczne włosie, które zapewniają dokładne oczyszczanie trudnodostępnych miejsc. Oryginalne końcówki są poddawane szeregom badań i testów klinicznych, które są gwarancją bezpiecznego użycia. Wszystkie końcówki do szczoteczek znajdziesz na https://www.happydental.pl/category/koncowki-do-szczoteczek.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.