Paznokcie na karnawał 2022

Jakie powinny być kobiece paznokcie? Przede wszystkim zadbane. Nie powinny pojawiać się połamane czy brudne fragmenty. W związku z tym ze względu na swój wizerunek musimy dbać, aby były one schludne, idealnie spiłowane i zwyczajnie czyste. Moda dotycząca paznokci zmienia się z roku na rok. Podobnie jest w kwestii metod wykorzystywanych do ich stylizacji. Obecnie najpopularniejszą i najbardziej naturalnie się prezentującą jest hybryda.

Wykorzystując ją można stworzyć na paznokciach prawdziwe cuda. Jednak musimy brać pod uwagę, że jest to w pewnym sensie mikrosztuka, więc wymaga nie lada zdolności. Nadal jednak powszechnie wykonuje się paznokcie metodą żelową, czy nawet akrylową. Jeśli mamy zadbane paznokcie możemy postawić na manicure klasyczny, który będzie opierać się na wypielęgnowaniu całych dłoni, a w szczególny sposób właśnie paznokci – usunięcie skórek, opiłowanie, a na koniec malowanie i tutaj również mamy szerokie pole do popisu – dobrej jakości lakiery pozwolą na stworzenie cudownych zdobień.

Dopasowanie paznokci do okazji

Co istotne to, jak wygląda płytka naszego paznokci, jak mocno jest zdobiona i w jakim kolorze wykonana powinno być dopasowane do okoliczności. Nie każda z nas może sobie na co dzień w pracy pozwolić na krzykliwe i bardzo ekstrawaganckie wzory, które już na wieczorną imprezę, czy bal karnawałowy sprawdzą się doskonale. W związku z tym podejmując decyzję o stylizacji paznokci pamiętajmy, że wiele z popularnych metod zachowuje trwałość do kilku tygodni, a to oznacza, że nie jest to to samo, co pomalowanie zwykłym lakierem na jeden wieczór i zmycie przed pójściem do pracy. Tu nie będzie tak łatwo.

Jak ściąga się paznokcie?

Jeśli zdecydowaliśmy się na jedną z dostępnych obecnie na rynku metod stylizacji paznokci, niezależnie od tego, czy na tipsie, czy na naszej płytce, z pewnością samodzielne ich ściąganie nie jest dobrym rozwiązaniem. Przykładowo żel i hybryda są utwardzane z wykorzystaniem światła UV. Powoduje ono niejako wiązanie się materiału z płytką. Dzięki temu oczywiście uzyskujemy doskonałą trwałość, jednak usunięcie paznokci nie jest już tak proste.

Akryl i hybryda poddają się działaniu acetonu i grubego pilnika. Żel zwykle trzeba po prostu spiłować. Jeśli przyklejone były tipsy to również należy je spiłować, choć jeśli kilka razy uzupełniamy i skracamy paznokcie to zwykle tipsa już nie będzie i zostanie jedynie nasza własne płytka paznokciowa.

Dlaczego hybrydy są tak popularne?

Przede wszystkim są one niczym zwykły lakier więc dla wielu osób ich nałożenie jest bardzo proste, przy pewnej wprawie możemy je wykonywać samodzielnie. Jednak nie można odmówić im naturalnego wyglądu. Zwykle są zdecydowanie cieńsze niż w przypadku innych metod przedłużania i stylizacji paznokci, a dodatkowo wiele pań wskazuje, że u nich trzymają się zdecydowanie dłużej. Trwałość i wyjątkowy wygląd z pewnością je silnie wyróżniają.

Jakie paznokcie na karnawał 2022?

Rok 2022, a na początku karnawał, to nowe trendy również jeśli chodzi o paznokcie. W przypadku imprez karnawałowych warto postawić na blask, wzory i wyróżniające się kolory. Pośród modnych kolorów na ten rok wymienia się przede wszystkim różne odcienie fioletów. Jednak pamiętajmy, że karnawałowe paznokcie po prostu mają błyszczeć – warto postawić na brokatowe pyłki, elekt lustrzany lub holo. Naszej uwadze nie mogą umknąć również metaliczne lakiery – w tym również hybrydy, które będą pięknie komponować się z każdą stylizacją, a jeśli postawimy na total look w wybranym kolorze, to właśnie paznokcie będą naszą biżuterią.

Cyrkonie i piękne wzory na paznokciach mogą spodobać się również osobom, które stawiają na stylizacje w bardziej stonowanych wersjach. Umieszcza się je bowiem zwykle tylko na części paznokci, dzięki czemu stanowią ciekawy i wyróżniający akcent.

Stylizacje, fryzury i paznokcie

Paznokcie są ważnym elementem stylizacji dla każdej kobiety. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najważniejszych elementach naszej codzienności i skutecznych sposobach dbania o siebie swój wizerunek i styl, to koniecznie zajrzyj na female.pl. Tworzymy dla Ciebie, dzięki czemu możesz skuteczniej wyrażać swoją kobiecość i dowiedzieć się co w modzie i na rynku piszczy. A z pewnością trafisz jeszcze na wiele więcej interesujących tematów.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.