Nawilżenie skóry latem jest ważne

Latem, gdy za oknem skwar, nie tylko w ustach nam zasycha. Skórze również chce się pić i już nasza w tym głowa, aby zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Bez niego nie będzie wyglądać pięknie, promiennie i zdrowo, będziemy sprawiać wrażenie przemęczonych, starych czy zaniedbanych, a przecież żadna kobieta tego nie chce. Jak więc nawilżać skórę latem, aby była piękna?

Jak pomóc skórze?

Przede wszystkim powinniśmy unikać czynników powodujących przesuszanie się skóry. Warto więc zrezygnować z długich kąpieli i postawić na krótkie prysznice. Niektóre osoby myślą, że jeśli spędzają dużo czasu w wodzie, to skóra również jej dużo otrzymuje, a sytuacja jest odwrotna, bo długa kąpiel prowadzi do odwodnienia skóry.

Promieniowanie

Kolejnym szkodliwym czynnikiem, który sprawia, że skóra traci swoje nawilżenie, jest promieniowanie UV. Z tego powodu koniecznie należy z dużą regularnością wklepywać odpowiednio dopasowane preparaty z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Nadmierne opalanie zmniejsza ilość wody w skórze i przyspiesza procesy jej starzenia się.

Woda życia

Najważniejsza zasada jest banalna, bo jest to konieczność picia dużej ilości wody, przede wszystkim mineralnej każdego dnia. W upalnej porze roku z butelką wody najlepiej się nie rozstawać i w każdej sytuacji popijać. Gdy jest gorąco, cały organizm może szybko się odwadniać, a wody samodzielnie nie wytworzy, dlatego jej spożywanie jest tak ważne, gdyż bez niej, na nic zdadzą nam się najlepsze produkty, o działaniu nawilżającym.

Kosmetyki nie muszą być drogie

Odpowiednie nawilżenie naszej skórze możemy również zapewnić na drodze dość ekonomicznej. Nie ma konieczności wydawania bajońskich sum na kosmetyki, które obiecują najlepsze nawilżenie. Potrzebne są nam kosmetyki, które będą uszczelniać barierę hydrolipidową, czyli uniemożliwią parowanie wody przez skórę oraz takie, które wpłyną na lepsze jej gromadzenie się w skórze.

Jak się okazuje w pierwszej grupie, najlepsza jest zwykła wazelina, która może ochronić przed parowaniem nawet w ponad dziewięćdziesięciu procentach. W drugiej grupie na pierwszej lokacie znajduje się kwas hialuronowy, jednak musiałby być podany w formie iniekcji przez skórę. Z tego powodu wybieramy miejsce drugie, na którym znajduje się gliceryna. Jeśli w balsamie lub kremie występuje jednocześnie wazelina i gliceryna, to jest on z pewnością najlepszym sposobem na odpowiednie nawilżanie skóry w upalnej porze roku.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.