Domowe sposoby na katar

Sezon jesienny i wiosenny sprzyja przeziębieniom. Zmiana temperatur, wysoka wilgotność powietrza czy nieodpowiedni ubiór to najczęstsi sprzymierzeńcy dolegliwości, którym często towarzyszy katar. Niektórzy twierdzą, że leczony bądź nieleczony katar zawsze trwa 7 dni. Warto jednak skorzystać ze sprawdzonych sposobów, które pozwolą przetrwać ten czas.

Domowe sposoby

Katar jest szczególnie uciążliwy nocą, gdy uniemożliwia prawidłowe oddychanie przez nos. Wówczas wysycha śluzówka w ustach, budzimy się z nieprzyjemnym uczuciem, wymagającym nawilżenia jamy ustnej i gardła. Aby tego uniknąć, warto stosować domowe, często babcine sposoby, które pozwolą na zminimalizowanie niedogodności związanych z nieżytem nosa.

Ziołowa pomoc

Jednym z podstawowych sposobów łagodzących katar, są inhalacje z ziół. Można kupić gotowe mieszanki w aptece lub sklepach zielarskich, które dosypane do gorącej wody, pozwolą na poprawę samopoczucia. Warto, szczególnie w przypadku dzieci, zakupić odpowiednie urządzenie. Inhalatory, dostępne w sklepach AGD lub Internecie, pozwalają w bezpieczny i efektywny sposób przeprowadzić inhalację. Koszt można sfinansować z pomocą opcji szybka pożyczka.

Musimy także pamiętać o dobraniu odpowiednich ziół, które ułatwią oddychanie. Najlepsze będą: mięta, tymianek, szałwia lub rumianek. Napar z tych roślin, przygotowany w odpowiedniej konsystencji, wpłynie bardzo dobrze na śluzówkę nosa i pozwoli łatwiej przejść przez okres choroby.

Zbyt suche powietrze

Często w kłopotach z górnymi drogami oddechowymi czynnikiem wzmagającym dolegliwości jest zbyt suche powietrze w pomieszczeniu. Niezbędne jest zatem sprawdzenie czy ogrzewanie nie jest zbyt mocne, powodując nadmierne wysuszanie powietrza. Konieczny może okazać się nawilżacz. Modele tradycyjne, które polegają na napełnieniu wodą i umieszczeniu pojemnika na grzejniku są mniej skuteczne, niż urządzenia elektroniczne.

Decydując się na zakup nawilżacza warto kupić taki model, który będzie monitorował wilgotność w pomieszczeniu. Szybka pożyczka może pomóc w wyborze zaawansowanego urządzenia, które zapewni nam najlepszą efektywność działania i nie tylko zmniejszy dolegliwości związane z katarem, ale sprawi, że powietrze w naszym domy będzie świeże i przyjemne.

Gorące kąpiele

Katar możemy wyleczyć również odpowiednią kuracją napotną. Soki malinowe czy specjalne lekarstwa są jedną z takich metod. Warto także brać gorące kąpiele, które pozwolą na wywołanie efektu napotnego. Nie wszyscy dysponują jednak wanną, dlatego też można stosować moczenie nóg w ciepłej wodzie. Pomocne będą urządzenia, które przeznaczone są do masażu stóp i pozwolą na utrzymanie stałej, w miarę wysokiej temperatury wody.

W sklepach AGD znajdziemy duży wybór masażerów, warto jednak wybierać te modele, które dysponują regulacją temperatury. Szybka pożyczka pozwoli na zakup odpowiedniego sprzętu, który poprawi nasze ogólne samopoczucie, pomoże się zrelaksować i odprężyć.

Katar jest jednym z objawów chorobowych, który najbardziej daje się we znaki. Upośledzony węch, smak czy uczucie zatkanego nosa i uszu często determinuje poszukiwanie sposobów na poprawę samopoczucia. W domowych warunkach również możemy radzić sobie z katarem, metodami dostępnymi dla każdego. Warto jednak pamiętać, iż dodatkowe objawy w postaci temperatury, bólu mięśni czy pogorszenia samopoczucia, powinny nas skłonić do wizyty u lekarza, który po zbadaniu zapisze odpowiednią terapię farmakologiczną.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.