Zaszczep dziecko na choroby zakaźne jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego

Szczepienia to zdecydowanie najlepsza broń w alce z chorobami zakaźnymi. Ich regularne wykonywanie u wszystkich dzieci doprowadziło, do tego, że o niektórych groźnych schorzeniach mogliśmy niemal zapomnieć. Niestety obecnie ruchy antyszczepionkowe, bazujące na nieprawdziwej teorii pewnego brytyjskiego lekarza, który został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu, przekonują coraz większą ilość rodziców do odmawiania szczepień u dzieci. Ten niebezpieczny trend sprawia, że zagrożeni jesteśmy wszyscy, a w szczególności nasze dzieci oraz osoby starsze i wszyscy, których układ odpornościowy jest mniej sprawny.

Zaszczep przed rozpoczęciem roku

Ostatnie dni wakacji, zanim dziecko rozpocznie swoją przygodę w szkole, przedszkolu czy żłobku to moment idealny na jego zaszczepienie przeciwko chorobom zakaźnym. Najważniejsze będą te, na które będzie najsilniej narażone w rozpoczynającym się roku szkolnym. Pamiętajmy o szczepieniu na świnkę, odrę i różyczkę, warto również szczepić na ospę, która powszechnie pojawia się w takich placówkach, co roku. Pozwoli to Twojemu dziecku uniknąć zachorowania lub jeśli nawet do niego dojdzie, to choroba będzie miała wyjątkowo łagodny przebieg.

Nie bój się szczepić!

Jak wskazują dane, wyniki wielu badań, które przeprowadzano na całym świecie, dużo niebezpieczniejsze jest nieszczepienie niż szczepienie. Oczywiście ryzyko NOP gdzieś tam jest, ale jest niewielkie i do poważnych odczynów poszczepiennych dochodzi rzadko, niekiedy pojawia się delikatny obrzęk w miejscu wkłucia stan zapalny czy gorączka. Autyzm nie ma najmniejszego związku ze szczepieniami i w ufundowanych przez siebie badaniach udowodnili to sami antyszczepionkowcy!

Z kolei, jeśli szczepień nie przeprowadzimy to większe prawdopodobieństwo, że dziecko zachoruje na jedną z niebezpiecznych chorób zakaźnych. W niektórych z nich, w tym w odrze, która coraz częściej pojawia się w Europie, przebieg może być ciężki i w skrajnych przypadkach prowadzić do śmierci. Jednak dużo niebezpieczniejsze okazują się powikłania związane z tymi schorzeniami, które stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia, sprawności, samodzielności, a nawet życia naszego dziecka. Nie szczepiąc, sprowadzamy na nasze dzieci śmiertelne zagrożenie! Dlatego warto zaszczepić je jeszcze teraz, zanim rozpocznie się rok szkolny i ochronić przed zachorowaniem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.