Witamina C, a uroda

Witamina C – kwas askorbinowy, to doskonale nam od dawna znany antyoksydant. Oznacza to, że jest to substancja, posiadająca właściwości umożliwiające zwalczanie wolnych rodników tlenowych, które wykazują niszczące działanie dla całego naszego organizmu. Wolne rodniki są wszędzie wokół nas, występują w zanieczyszczonym powietrzu, spalinach, a niekiedy również w pożywieniu, przez co łatwo dostają się do naszego układu pokarmowego i wnętrza organizmu.

Co powodują wolne rodniki?

Zdaniem ekspertów narażenie na działanie wolnych rodników, połączone, z brakiem ich zwalczania i neutralizowania sprzyja wielu schorzeniom cywilizacyjnym, jak choćby astma czy POChP, ale równię może przyczyniać się do powstawania schorzeń onkologicznych, czy przyśpieszać procesy starzenia się skóry i prowadzić do jej brzydkiego, szarego i zmęczonego wyglądu. W związku z tym już na pierwszy rzut oka widać, że koniecznie należy skutecznie zwalczać wolne rodniki.

Jak walczyć z wolnymi rodnikami?

Wesprzeć nas w tym może m.in. właśnie witamina C. Dopuszczalne jest jej dostarczanie do organizmu w różnej formie. Może być łykana, pita. Pamiętajmy jednak, że najbardziej wartościowa będzie ta naturalna i czysta. Często ma ona w aptekach i sklepach zielarskich formę proszku.

Skutki działania wolnych rodników odczuwa również nasza skóra. W związku z czym z pewnością warto wdrożyć działania, które będą dla niej istotnym wsparciem. Świetnym rozwiązaniem będzie serum z witaminą C. Taki ekologiczny kosmetyk z pewnością pomoże nam zawalczyć o własną urodę i osiągnąć sukces.

Serum to bardzo skondensowana forma kosmetyku. Oznacza to, że stosujemy go w niewielkich ilościach, rozkładając równomiernie na całej skórze. Może być stosowane jako zabieg samo w sobie, lub np. pod maskę. Przykładowo maska algowa będzie stanowiła dla serum świetną barierę i przyspieszy wchłanianie się substancji aktywnych, w tym witaminy C. Serum z witaminą C możemy również spróbować wprowadzić do skóry z zastosowaniem ultradźwięków. Sprawdzi się tu zabieg sonoforezy.

Co osiągniemy?

Dzięki regularnemu stosowaniu serum z witaminą C nasza skóra będzie wygładzona, rozjaśniona i piękniejsza. Będziemy czuć się i wyglądać młodziej. Możemy opóźnić procesy starzenia się skóry spowodowane przez silne uprzemysłowienie dzisiejszego świata. Takie ekologiczne podejście jest plastrem na naszą zmęczoną i zmarnowaną skórą, który matka natura daje nam od siebie – wystarczy skorzystać.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.