Stepper – zalety ćwiczeń na stepperze

Stepper to urządzenie, za pomocą którego można ćwiczyć mięśnie nóg oraz pośladków. Ćwiczenia na stepperze poprawiają metabolizm, a także pomagają zgubić zbędne kilogramy. Urządzenie znalazło zastosowanie również w rehabilitacji aparatu ruchu.

Stepper to urządzenie, które zajmuje mało miejsca, dlatego pozwala na wykonanie swobodnego treningu w zaciszu własnego domu. Wystarczy ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, przez przynajmniej 20 minut, a już po miesiącu zobaczy się pierwsze efekty.

Stepper – do czego służy?

Stepper to proste urządzenie, które służy do wykonywania ćwiczeń na dolne partie ciała: pośladki, uda oraz łydki. Ćwiczenia na stepperze łączą w sobie dwie aktywności – elementy treningu siłowego i kardio, dlatego pozwalają uzyskać spektakularne rezultaty, w stosunkowo krótkim czasie. Urządzenie można kupić w takim miejscu jak: sklep ortopedyczny, ponieważ można go używać również w celach rehabilitacyjnych. Wykonywane sekwencje ruchów przypominają trochę chodzenie po schodach lub wspinanie się. Urządzenie składa się z dwóch pedałów, na które osoba ćwicząca wkłada swoje stopy.

Stepper do ćwiczeń – dlaczego warto ćwiczyć na stepperze?

Ćwiczenia na stepperze mają wiele zalet. Aktywność fizyczna wykonywana z jego pomocą nie jest skomplikowana, a sprzęt jest lekki i zajmuje niewiele miejsca, dlatego pozwala na swobodny trening w domu np. podczas oglądania ulubionego serialu. Trening na stepperze pobudza metabolizm, wzmacnia mięśnie nóg, pośladków oraz pozwala skutecznie pozbyć się z nich nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co ważne, ćwiczenia są bezpieczne dla stawów, dlatego mogą je wykonywać nawet osoby początkujące. Istnieją bardziej rozbudowane wersje stepperów, które mają dodatkowo wbudowany komputer, za pomocą którego można kontrolować tętno, ilość wykonanych kroków czy spalone kalorie podczas wysiłku fizycznego.

Jak ćwiczyć na stepperze?

Ćwiczenia na stepperze, choć są łatwe do wykonania, wymagają zachowania odpowiedniej postawy ciała. Kręgosłup powinien być wyprostowany, a łopatki ściągnięte. Podczas wykonywania sekwencji ruchów należy również lekko napiąć mięśnie brzucha. Krótka rozgrzewka (wystarczy 5 minut) to obowiązkowy element każdego treningu, w tym również ćwiczeń na stepperze. Aby rozpocząć trening właściwy wystarczy umieścić stopy na pedałach i wykonywać ruchy przypominające chodzenie. Na początku warto zacząć powoli, stopniowo zwiększając intensywność. Pierwsze efekty ćwiczeń, czyli jędrniejsze pośladki, smuklejsze biodra, kształtne łydki, można zauważyć już po miesiącu regularnych treningów, przynajmniej 3-4 razy w tygodniu, przez minimum 20 minut.

Dla kogo ćwiczenia na stepperze?

Treningi na stepperze to aktywność fizyczna przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą wysmuklić i wzmocnić dolne partie ciała oraz polepszyć ogólną kondycję fizyczną. Ćwiczenia pomagają również poprawić krążenie oraz usprawnić pracę układu oddechowego organizmu. Istotne, aby podczas treningów starać się utrzymywać puls na stałym, dość wysokim poziomie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.