Spora popularność zabiegów plastycznych

Operacje plastyczne niegdyś kojarzyły się z przykrą koniecznością i sporym ryzykiem dla naszej urody. Ich wykonywanie budziło również znacznie więcej kontrowersji. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna poszły jednak mocno do przodu i w dzisiejszych czasach wiele zabiegów z tej dziedziny wykonywanych jest w zasadzie rutynowo, w całkowicie bezpiecznych warunkach, a efekty są trwałe i zadowalające na długie lata. Wiele zmieniło się również w naszym podejściu do samej urody. Jeżeli chcemy coś zmienić, znacznie chętniej sięgamy po dobrodziejstwa współczesnej medycyny i zmieniamy się na lepsze w taki sposób, by czuć się lepiej.

Najczęściej wybierane zabiegi

Bardzo chętnie sięgamy po zabiegi zmniejszania i powiększania piersi, a także plastykę odstających uszu, powiek, nosa, korektę ust czy też plastykę piersi, obejmującą chociażby korekcję wciągniętych brodawek. Niemniej popularnymi zabiegami chirurgicznymi są zabiegi plastyki ud, powłok brzucha i liposukcja, czyli popularne odsysanie tłuszczu. Także operacje intymne takie jak zmniejszanie warg sromowych, plastyka pochwy i krocza cieszą się niezmiernie dużym zainteresowaniem. W przypadku występowania zmian żylnych takich jak żylaki, pajączki naczyniowe i inne nieestetyczne zmiany, również możemy uzyskać pomoc w klinice chirurgicznej, gdzie wykonuje się usunięcie takich zmian mikrometodami przy użyciu najlepszego sprzętu.

Ciekawym zabiegiem jest również Blefaroplastyka, która określana jest jako minimalnie inwazyjna. Polega ona na tym, że chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w naturalnym zagłębieniu w skórze, a następnie usuwa fragmenty wiotkiej skóry wraz z tkanka tłuszczową, a także niewielkim fragmentem mięśnia okrężnego oka. Może dotyczyć zarówno dolnej, jak i górnej powieki. Efekt to przede wszystkim spektakularne odmłodzenie, dzięki któremu okolica naszych oczu zyskuje na jędrności i elastyczności, a spojrzenie wyrazistości. Blefaroplastyka Warszawa – sprawdź efekty przed i po zabiegu na opadające powieki. Warto sprawdzić, czy to zabieg dla Ciebie.

Operacja plastyczna to nie tylko kwestia poprawy urody

Często wykonanie zabiegu chirurgii plastycznej nie jest podyktowane jedynie względami estetycznymi. Zdarza się bowiem, że ulegliśmy wypadkowi, po którym zaczynają nawarstwiać się problemy związane z deformowaniem się niektórych części naszego ciała. Klinika chirurgii plastycznej jak lineacorporis.pl wykonuje również takiego typu zabiegi. Mogą to być chociażby operacje ginekologiczne pomniejszania warg sromowych, a także rekonstrukcje uszkodzonych części ciała, chociażby twarzy czy szczęki.

Bezpieczeństwo operacji plastycznych

Dziś niezwykle dużą wagę przykłada się do kwestii bezpieczeństwa wykonywanych operacji i zabiegów. To właśnie dlatego przed każdym takim zabiegiem wykonuje się profesjonalną diagnostykę pod kątem niektórych schorzeń i zwykle nie poprzestaje się jedynie na zebraniu wywiadu. Wykonanie badań będzie konieczne w celu upewnienia się czy możemy zostać zakwalifikowani bezpiecznie do wykonania danego rodzaju zabiegu. Wszystkie zabiegi pod znieczuleniem ogólnym odbywają się w obecności anestezjologa, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Każda klinika chirurgii plastycznej posiada dziś spore zaplecze w postaci specjalistów wielu dziedzin, którzy wspólnie działają dla dobra pacjenta lub pacjentki.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.