Rezonans magnetyczny – co, gdzie i jak

Długość kolejek do lekarzy specjalistów oraz na większość badań diagnostycznych może przerażać. Kiedy termin skierowania na badanie nagli lub zaistnieje pilna potrzeba wykonania na przykład rezonansu magnetycznego, warto wiedzieć do jakiej placówki w swoim mieście się udać oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze

Rezonans magnetyczny to jedno z najbardziej precyzyjnych badań, pozwalających na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Mimo swojej skomplikowanej nazwy, badanie to jest całkowicie nieszkodliwe dla organizmu i bezbolesne. Dowiedz się więcej o rezonansie magnetycznym i sprawdź, gdzie warto udać się na badanie aby ominąć długie kolejki.

Czym jest rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny inaczej skrótowo nazywany badaniem MR to całkowicie nieinwazyjne i nieszkodliwe badanie pozwalające na ocenę stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. Dzięki niezwykłej precyzyjności rezonansu magnetycznego, u pacjenta można bardzo szybko wykryć  zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Dodatkowo, rezonans magnetyczny umożliwia ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca.

Gdzie wykonasz rezonans magnetyczny

Rezonans magnetyczny wykonasz w każdym dużym polskim mieście. W zależności od tego czy masz skierowanie na badanie, czy nie, możesz je wykonać bezpłatnie na NFZ lub w jednej z wielu prywatnych placówek. Warto znaleźć takie miejsce, gdzie badanie wykonasz i tak i tak. Największe i najnowocześniejsze pracownie rezonansu, w których badanie wykonują najlepsi lekarze specjaliści, znajdziesz m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Rzeszowie czy Białymstoku.

Przygotowanie do badania

Przygotowanie do wykonania rezonansu magnetycznego nie jest skomplikowane. Trzeba natomiast pamiętać o kilku ważnych, podstawowych krokach, dzięki którym badanie przebiegnie sprawnie i bez stresu.

Po pierwsze, nie należy nic jeść na 3 godziny przed badaniem i pić na 1 godzinę przed badaniem. Po drugie, w dniu badania należy pojawić się w placówce z kompletem niezbędnych dokumentów, o których recepcja powiadomi nas wcześniej. Po trzecie, do badania nie ma konieczności rozebrania się, jednak strój musi być pozbawiony elementów metalowych, w tym również biżuterii.

Po czwarte, samo badanie trwa od 20 do 60 minut w zależności od obszaru ciała poddanemu badaniu. Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego należy wcześniej ustalić termin badania z recepcja wybranej placówki. Badania nie są realizowane „z marszu”.

Otrzymałeś od lekarza skierowanie na wykonanie rezonansu magnetycznego, jednak nie wiesz do której placówki się udać aby ominąć kolejki i wykonać badanie w najbardziej komfortowych warunkach? A może musisz wykonać badanie prywatnie i szukasz nowoczesnej placówki, która wykona badanie za przystępne pieniądze? W obu przypadkach koniecznie odwiedź stronę placówek Tomma: tomma.com.pl. Oferują oni badanie rezonansem magnetycznym w wielu miastach na terenie całego kraju. Specjaliści z Tomma dysponują najnowocześniejszym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą techników radiologii. Przekonaj się już teraz, że warto im zaufać.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.