Przyjemna aplikacja podkładu. Poznaj jej sekrety

Aplikacja podkładu palcami jest passe. Mimo że ma swoje zwolenniczki, może niekorzystnie wpływać na kondycję skóry, np. powodować wysyp wyprysków. Czy nakładanie podkładu może być bezpieczne i przyjemne? Poznaj odpowiedź.

Sekret przyjemnej aplikacji podkładu tkwi w odpowiednich akcesoriach. Warto w nie inwestować, żeby uczynić nakładanie make-upu szybszym i dokładniejszym. W ten sposób można sprawić, że wykonywanie makijażu będzie niezwykle przyjemnym doznaniem. Zobacz, czego i jak używać, żeby zamienić aplikowanie podkładu w miłą czynność.

Miękki puszek

Puszek służy do aplikacji produktów sypkich. Z łatwością nałożysz nim puder do utrwalania makijażu. Lekki jak chmurka, delikatnie muska skórę. Dlatego mogą go używać posiadaczki reaktywnej, wrażliwej cery. Jak go stosować? Należy lekko wtłaczać produkt za jego pomocą, tak, by „przyczepił” się do skóry.

O czym pamiętać? Ważna jest higiena. Myj puszek codziennie!

Przyjemny dla skóry pędzel do podkładu

Nakładanie podkładu może być naprawdę miłe. Wystarczy, że do tej czynności użyjesz odpowiedniego pędzla do podkładu o delikatnym włosiu. W aplikacji sprawdzą się te, których włosie jest syntetyczne. Taki typ ma sporą przewagę nad naturalnym, pochodzenia zwierzęcego. Nie alergizuje, jest łatwiejszy w myciu i konserwacji oraz niezwykle miękki. Możesz wykonywać nim ruchy stemplujące (kiedy używasz produktu płynnego) lub koliste (nakładając np. podkład mineralny).

O czym pamiętać? Kluczowe jest właściwe suszenie. Susz pędzel do podkładu w pozycji poziomej, na ręczniczku, z dala od ciepłych i wilgotnych pomieszczeń.

Gąbeczka bezlateksowa

Bezlateksowa gąbeczka stanowi spore ułatwienie w aplikacji. Żeby stała się łatwa i miła, nie zapomnij o lekkim zwilżeniu jej powierzchni. Taki zabieg spowoduje, że płynny podkład nie wchłonie się do środka akcesorium, a gąbka będzie miękka w dotyku. Do wykonania precyzyjnego makijażu, najlepiej zaopatrzyć się w kilka gąbeczek o różnych kształtach i wielkościach. Lekko ścięta, większa, sprawdzi się w rozprowadzania podkładu na większej powierzchni skóry i w załamaniach twarzy. Mniejsza, okrągła jest odpowiednia do aplikacji korektora pod oczami.

O czym pamiętać? Płynny fluid zmyj z gąbki mieszanką olejku do mycia i mydła

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.