Przeszczep włosów – dlaczego warto wykonać go w Turcji?

Przeszczep włosów – dlaczego warto wykonać go w Turcji?

Turcja to jeden z kierunków, który w ostatnich latach zyskał na znaczeniu w kwestii tak zwanej turystyki medycznej. Branża zajmuje się organizowaniem wyjazdów do różnych krajów w celu przeprowadzenia rozmaitych zabiegów z zakresu medycyny i medycyny estetycznej. Do Stambułu chętnie wybierają się osoby zainteresowane kilkoma propozycjami, wśród których prym wiedzie przeszczep włosów. Kuszące są niskie ceny połączone z wysoką jakością i dobrymi efektami. Co warto wiedzieć o takiej opcji?

  1. Na czym polega przeszczep włosów?
  2. Przeszczep włosów – Turcja. Dlaczego?
  3. Ile to kosztuje?

Wpisując w wyszukiwarki hasło „przeszczep włosów Turcja„, można dowiedzieć się, że każdego roku na taką możliwość decyduje się ponad 600 tysięcy osób z całego świata. To najlepszy dowód potwierdzający popularność zabiegu i jego skuteczność. Pacjent może liczyć na wyraźne efekty i dobrą obsługę.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczepione włosy są efektem jednej z kilku wybranych metod. W pierwszej kolejności trzeba jednak zidentyfikować przyczyny problemu. Najczęstsze wskazania sugerujące wykonać zabieg przeszczepu włosów to:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienie pourazowe lub po oparzeniach,
  • łysienie po napromieniowaniu,
  • łysienie wynikające ze stanów zapalnych skóry,
  • blizny pooperacyjne.

Przeszczep włosów w Turcji nie różni się pod względem technicznym od podobnych zabiegów realizowanych w innych częściach świata. Mówiąc najprościej, zabieg transplantacji włosów polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, a następnie umieszczeniu ich na problematycznej powierzchni naszego ciała – w większości przypadkach na głowie, w miejscach dotkniętymi łysieniem. W tym celu wykorzystać można jedną z dwóch najbardziej nowoczesnych metod.

Dużą popularnością cieszy się przeszczep włosów wykonany metodą FUE. Technika polega na wykonaniu niewielkich nacięć w tylnej części głowy, a następnie pobraniu z tego obszaru mieszków włosowych. Przeszczep włosów metodą FUE pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty. Zalicza się do zabiegów małoinwazyjnych, dlatego nie wymaga znieczulenia ogólnego, a blizny są mikroskopijne. Stosuje się także przeszczep włosów metodą DHI – ten zabieg wykorzystuje specjalne narzędzie, które jednocześnie otwiera i wszczepia mieszki włosowe – tzw. pióro choi.

Kiedy można zobaczyć pierwsze rezultaty i odrastające włosy? Końcowy efekt zwykle pojawia się po około 12 miesiącach, jednak pierwsze rezultaty są widoczne już po ok. 90 dniach.

Przeszczep włosów – Turcja. Dlaczego?

Od wielu lata Turcja jest niekwestionowanym faworytem osób zainteresowanych przeszczepem włosów. Dlaczego? Okazuje się, że głównym czynnikiem decydującym jest korzystny stosunek ceny do jakości oferowanych usług. Finalny koszt, oczywiście uzależniony jest od metody zabiegu transplantacji włosów (metoda FUE lub metoda DHI). Z reguły cena obejmuje pełen pakiet usług: zarówno zabieg, przelot, transport na terenie kraju, jak również pobyt w hotelu przed i po przeszczepie włosów, a co najważniejsze polskojęzyczną opiekę.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Przeszczep włosów wykonywany w Turcji to koszt od ok. 2400 € do ok. 3100 €. Rozbieżność kwoty wynika przede wszystkim metody przeszczepu włosów oraz zawartości pakietu medycznego. Nadal jednak cena jest opłacalna – wynika to z faktu, że w przypadku zabiegu przeszczepu włosów turyści nie muszą opłacać podatku, dlatego zagraniczni goście korzystają z niższych opłat w klinikach i szpitalach z certyfikatem tureckiego Ministerstwa Zdrowia.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.