Pomoce do integracji sensorycznej nie tylko dla dzieci

Dlaczego sensoryka jest ważna?

Wszystko, co nas otacza odbierane je za pomocą zmysłów. Te informacje dochodzą do mózgu, gdzie są przetwarzane na konkretne działania. To, że mamy doskonały słuch i wzrok nie oznacza jednak że nie wystąpią żadne kłopoty z równowagą sensoryczną. Jej zaburzenia objawiają się takimi problemami jak trudność w wyciszeniu się i zasypianiu, ciągłe uczucie zmęczenia i przepracowania, problemy z koncentracją, nadmierna pobudliwość lub bierność, kłopoty z przyswajaniem nowej wiedzy czy z koordynacją ruchów.  Do poprawy tego rodzaju stanów służą pomoce do integracji sensorycznej. Niesłusznie kojarzone są wyłącznie z terapią dla dzieci. Odpowiednio dobrane pomoce do integracji sensorycznej mogą okazać się cenną pomocą dla każdego, również dla dorosłych. Można je stosować nie tylko w przypadku zaburzeń równowagi sensorycznej ale również jako doskonałą zabawę dla dzieci oraz sposób na relaks dla dorosłych.

Skąd wziąć pomoce do intergracji sensorycznej?

Intibag.eu to znacznie więcej niż sklep internetowy. Na stronie można zamówić pomoce do integracji sensorycznej, ale ich twórcy organizują także różnego rodzaju warsztaty i instalacje performatywne dla osób w różnym wieku – od lat dwóch do dorosłości. Przedmioty oferowane na stronie powstają we współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii, fizjoterapii, a także tancerzami i aktorami. Worki, dziuple i pufy to pomoce do integracji sensorycznej, które wykonane są z naturalnych, miękkich i miłych w dotyku materiałów. Są pozbawione jakichkolwiek sztucznych elementów, elektroniki. Nie maja zamków błyskawicznych, zapięć i szorstkich szwów. Ich twórcy z intibag.eu zadbali także o ekologię – wypełnione są naturalną łuską gryki, która jest całkowicie hypoalergiczna. Na stronie intibag.eu można zapoznać się ze specjalistycznymi artykułami na temat sensoryki, a także zobaczyć relacje z warsztatów i przedstawień. W opisie każdego z produktów znajdziemy szereg ćwiczeń z jego wykorzystaniem.

Jak i gdzie używać pomocy do integracji sensorycznej?

Tego typu przedmioty można z powodzeniem wykorzystywać w domu. Pufy mogą być ciekawym elementem wyposażenia wnętrza, strefy przeznaczonej do wypoczynku lub do pracy. W pokoju dziecinnym mogą służyć do zabawy i relaksu. Używanie tego tupu przedmiotów jest całkowicie bezpieczne, nawet dla małych dzieci. Przepuszczają powietrze i pozwalają na obserwację otoczenia. Specjalnie opatentowany materiał do produkcji pomocy do integracji sensorycznej nosi nazwę Second Skin co mówi samo za siebie. Pomijając kwestie specjalnych terapii, które trzeba przeprowadzać pod kierunkiem specjalisty pomoce sensoryczne to doskonała metoda na relaks i wyciszenie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.