Poduszka ortopedyczna – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Poduszki ortopedyczne i przeciwodleżynowe cieszą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Wpływ na taki stan rzeczy mają nie tylko często występujące schorzenia, ale również większa świadomość Polaków dotyczące profilaktyki bóli kręgosłupa. Na rynku spotkać można poduszki ortopedyczne do spania, do siedzenia, podróżne, dla dzieci, dla alergików, przeciwodleżynowe i inne. Jaką poduszkę wybrać i czy aby na pewno są skuteczne? Zapraszamy do lektury! 

  1. Poduszka ortopedyczna – czy to naprawdę działa?
  2. Najważniejsze cechy dobrej poduszki ortopedycznej
  3. Liczy się wypełnienie poduszki

Poniżej przeczytasz o najważniejszych kwestiach, o których musisz pamiętać przy wyborze dobrej poduszki ortopedycznej.

Poduszka ortopedyczna – czy to naprawdę działa?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – zdecydowanie tak! Choć sama poduszka ortopedyczna nie jest w stanie wyleczyć danego schorzenia, to z całą pewnością przynosi ukojenie w bólach pleców, szyi czy ramion jak również pełni funkcję profilaktyczną. Działanie poduszki polega na stabilizowania ciała w odpowiedniej pozycji, co pozwala zminimalizować ból lub zapobiegać jego występowaniu. Pamiętajmy, że w łóżku spędzamy aż 1/3 doby – zadbajmy aby był to czas, w którym kręgosłup i poszczególne kręgi są odpowiednio ułożone, a poduszka elastycznie dopasowuje się do naszego ciała. Warto pamiętać aby stosować produkty uznanych na rynku producentów i dystrybutorów jak np. Almamed.

Najważniejsze cechy dobrej poduszki ortopedycznej

Jedną z najważniejszych cech jest kształt poduszki. Przykładowo, poduszki ortopedyczne DreamLine cechują się ergonomicznym kształtem, który pozwala na dopasowanie poduszki do naturalnej krzywizny kręgosłupa, dzięki czemu stabilnie go podtrzymuje. Mięśnie kręgosłupa szyjnego stają się wtedy dużo mniej napięte. Przemieszczanie się podczas snu nie wykrzywia wtedy kręgosłupa szyjnego, a raczej stanowi formę masażu. Dobra poduszka ortopedyczna pozwala złagodzić również bóle głowy czy drętwienie ramion. Innymi słowy – poduszki profilowane to regeneracja mięśni i lepsza jakość snu!

Liczy się wypełnienie poduszki

Bardzo ważne jest stosowanie naturalnych materiałów oraz wypełnienia poduszki gryką, dzięki czemu zapewniony zostaje przepływ powietrza – nie pocimy się a skóra swobodnie oddycha. Stosowanie gryki znane jest już od tysięcy lat np. w Indiach czy krajach azjatyckich. Warto wspomnieć, że poduszki ortopedyczne DreamLine wykorzystują bawełnę 100% o splocie diagonalnym oraz wypełnienie łuskami gryki co doskonale wpływa na regenerację kręgosłupa oraz przejawia działanie antybakteryjne i antyzapalne.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.