Pielęgnacja skóry po lecie

Sucha skóra, nieco zmęczona słońcem, często podrażniona od nadmiernego opalania to typowe problemy, z jakimi spotykamy się po sezonie letnim. Nierzadko jest to efekt nieodpowiedniego dbania o skórę podczas upałów, a szczególnie urlopu, gdy dość niefrasobliwie podchodzimy do korzystania z kąpieli słonecznych. Czy można skórze przywrócić dawny blask i świeżość? Jak ją zregenerować, gdy żadne dotychczas stosowane metody nie są skuteczne? Sprawdźcie nasz poradnik, w którym powiemy, jak właściwie zadbać o skórę.

Odżywiaj

Jeśli skóra jest mocno wysuszona, zapomnijcie o zwykłych kremach, jakich używaliście do tej pory. Niezbędne będą preparaty głęboko nawilżające, które najlepiej stosować na noc. Trzeba wybierać takie produkty, które wzbogacone są witaminami i na przykład lanoliną. Świetnym rozwiązaniem będą także oliwki, którymi można się smarować tuż po kąpieli, gdy pory skóry są otwarte. W przypadku problemów z cerą, dobrym pomysłem będą inhalacje. Do gorącej wody dodajcie nieco olejków dostępnych w aptekach i sklepach kosmetycznych, dzięki czemu do skóry dostanie się więcej składników odżywczych.

Aby szybko i skutecznie zregenerować skórę można skorzystać z różnorodnych zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Różnica pomiędzy usługą profesjonalną a kuracją wykonywaną w domu jest taka, że specjaliści dysponują wysokiej jakości preparatami, przeznaczonymi do radzenia sobie z konkretnymi problemami skórnymi. Dodatkowym atutem jest także głębokie wnikanie substancji nawilżających, które podawane są po serii zabiegów otwierających pory. Oczywiście skorzystanie z gabinetu kosmetycznego będzie kosztowniejsze niż samodzielny zakup kremów i oliwek, ale z pomocą przyjdzie pożyczka online, która pozwoli sfinansować wszystkie wydatki.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie można zapomnieć o przyczynach problemów ze skórą. Jak wspomnieliśmy na wstępie, często wynikają one z naszej niefrasobliwości w korzystaniu z kąpieli słonecznych. Jest to szczególnie widoczne w przypadku osób podróżujących do krajów o klimacie gorącym. Wybierając się na plażę czy na spacer zapominamy o kremach z filtrem lub stosujemy faktor zbyt niski jak na panujące warunki atmosferyczne. Często także chcemy szybko się opalić, aby do czasu powrotu do kraju, skóra zbrązowiała. Pamiętajcie jednak, że takie postępowanie wpływa negatywnie nie tylko na kondycję skóry, ale przede wszystkim na wasze zdrowie.

Przed sezonem letnim, a obowiązkowo przed planowanym urlopem, warto przejrzeć zawartość domowych szafek i udać się do drogerii lub apteki, aby kupić kremy i oliwki z filtrem. Trzeba wyposażyć się w preparaty zarówno o niskim faktorze, na przykład 10 czy 20, ale także te, które sprawdzą się podczas tropikalnych upałów i intensywnego opalania w gorącym klimacie, czyli kremy z filtrem 50. Jeśli przeszkodą w realizacji niezbędnych zakupów kosmetycznych są przejściowe problemy finansowe lub ograniczony budżet wakacyjny, skorzystajcie z możliwości, jakie daje pożyczka online.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.