Pampersy dla dorosłych – skuteczne rozwiązanie na problemy seniora

Podeszły wiek rządzi się swoimi prawami. I choć upływu czasu nie da się zahamować, podobnie jak i jego następstw, na szczęście wykorzystując dostępne możliwości, można w znacznym stopniu ograniczyć jego przykre objawy. Jedną z takich nieprzyjemnych i wyjątkowo uciążliwych dolegliwości pojawiających się bardzo często w grupie seniorów jest nietrzymanie moczu. Zjawisko to niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji, które dla pacjenta są źródłem dużego dyskomfortu i powodem do wstydu. Tymczasem wykorzystanie w codziennej pielęgnacji artykułów higienicznych o zwiększonym stopniu chłonności takich jak np. pampersy dla dorosłych pozwala ograniczyć skutki NTM, znacznie poprawiając jakość życia seniora.

Seniorzy i ich problemy

Pomimo tego, że tak naprawdę problem nietrzymania moczu może pojawić się w każdym wieku, bez wątpienia najbardziej rozpowszechniony jest wśród osób w podeszłym wieku. Dzieje się tak dlatego, iż na skutek procesów starzenia zachodzących w organizmie osłabieniu ulega siła mięśni dna miednicy, odpowiedzialnych za świadome oddawanie moczu. Problem ten dodatkowo pogłębiają liczne choroby współwystępujące, pogarszający się ogólny stan zdrowia, a także u mężczyzn prostata, u kobiet zaś obciążenie owych mięśni wynikające z budowy anatomicznej układu płciowo – moczowego oraz przebytych ciąż i porodów.

Wszystko to sprawia, że tak wiele osób w podeszłym wieku cierpi na NTM. W zależności od stopnia nasilenia objawów, u pacjenta może dochodzić do mimowolnego oddawania niewielkiej ilości moczu aż do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Jak łatwo się domyślić im większa ilość oddawanego poza kontrolą moczu, tym większy problem z zachowaniem higieny i komfortu pacjenta. Dlatego z myślą o osobach u których w skutek zaawansowania NTM, objawy towarzyszące dolegliwości uległy nasileniu powstały niezwykle chłonne pampersy dla dorosłych.

Skuteczny sposób na higienę intymną – pampersy dla dorosłych

Dbanie o higienę intymną dla osób zmagających się z nietrzymaniem moczu to nie tylko sposób na poprawę swojego samopoczucia, ale przede wszystkim ograniczenie ryzyka powstawania bolesnych odparzeń i podrażnień skóry na skutek jej bezpośredniego kontaktu z oddawanym moczem. Dlatego stosowanie na co dzień chłonnych produktów higienicznych jest w ich przypadku absolutnie konieczne.

Przykładem produktów, które idealnie sprawdzają się u osób starszych, szczególnie tych, które ze względu na swój wiek i stan zdrowia muszą przez większą część doby pozostawać w pozycji leżącej, są pampersy dla dorosłych ( min. pieluchy dla dorosłych lub pieluchomajtki). Ten rodzaj artykułów higienicznych ze względu na swoją budowę i wysoki poziom chłonności bardzo dobrze sprawdzi się także u osób młodszych, które borykają się z NTM w stopniu zaawansowanym, po przebytych operacjach i zabiegach oraz w czasie rekonwalescencji po różnego rodzaju urazach.

Praktyczny pas na rzepy, bardzo chłonny wkład, dopasowujący się do anatomicznej budowy kształt oraz wysoka jakość materiałów z których zostały wykonane pampersy dla dorosłych sprawiają, że ich stosowanie skutecznie chroni przed przeciekaniem, zapewnia komfort i wygodę przez całą dobę, a przy tym jest bezpieczne dla skóry. Pampersy dla dorosłych dostępne są w różnych rozmiarach.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.