Olejek do opalania SPF 20 – dlaczego warto go stosować?

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna w codziennej pielęgnacji skóry. Musimy we właściwy sposób ochronić się przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Jednocześnie bardzo lubimy, gdy nasze ciało jest delikatnie muśnięte słońcem i nabiera ładnego, brązowego koloru. Czy jest idealne rozwiązanie? Oczywiście – na rynku kosmetycznym dostępne są produkty, które jednocześnie zabezpieczają skórę, ale pomagają również cieszyć się opalenizną. Jednym z takich kosmetyków jest olejek do opalania. 

Dlaczego wybieramy opaleniznę? 

Bezsprzecznie opalenizna kojarzy nam się z wakacjami, odpoczynkiem i miło spędzonym czasem. Dodatkowo bardzo blada skóra niekiedy utożsamiana jest z chorobą lub przemęczeniem organizmu. Tymczasem jest to nieco mylne, gdyż w zależności od szerokości geograficznej, odcień skóry może być bardzo różny. Ważne jednak, czy w odpowiedni sposób troszczymy się o swoje ciało, gdy przebywamy na słońcu. W tym przypadku pomagają nam przeróżne produkty. Może być to między innymi balsam, krem oraz olejek do opalania

Delikatna opalenizna sprawia, że koloryt jest wyrównany, a drobne niedoskonałości mniej się odznaczają. To wszystko sprawia, że marzymy o karmelowym lub brązowym odcieniu skóry, który pozostanie z nami na długi czas. 

Pielęgnacja skóry podczas opalania

Opalać skórę można na różne sposoby. Niektórzy wybierają wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu, inni korzystają z solarium, ale są też osoby, które wolą korzystać z produktów barwiących, znanych nam jako samoopalacze. Jednak w przypadku, gdy wybieramy ekspozycję na promieniowanie UV, zawsze musimy pamiętać o stosowaniu takich produktów, które ochronią nas przed fotostarzeniem. Są to przede wszystkim kosmetyki z oznaczeniem konkretnego poziomu SPF. Jego wysokość dobieramy indywidualnie, jednak na początku lata lepiej jest sięgnąć po krem z solidną ochroną. Może to być między innymi produkt, który posiada SPF 50. Wraz z chwilą, gdy nasza skóra będzie nieco ciemniejsza, możemy wybrać SPF 30 lub SPF 20.

Olejek do opalania SPF 20 – czy to dobre rozwiązanie?

Każda skóra potrzebuje nieco innej ochrony przed promieniowaniem UV. W dużej mierze zależne jest to właśnie od naszej karnacji oraz tego, ile czasu chcemy spędzić na słońcu. Należy też pamiętać, że to szczególnie latem nasze ciało w naturalny sposób nabiera brązowego koloru. Jesteśmy stale narażeni na kontakt ze słońcem, dlatego też nie zapominajmy o regularnej aplikacji produktów z filtrem. Jeżeli natomiast pragniemy spędzić trochę czasu w kostiumie kąpielowym oraz na nieosłoniętym terenie, powinniśmy mieć przy sobie przynajmniej olejek do opalania z SPF 20.

Smarujemy zarówno ciało, jak i twarz. Głowę warto natomiast osłonić kapeluszem i stale pamiętać o tym, jak ważne jest regularne picie wody. W ten sposób nawadniamy organizm od wewnątrz. Warto też dodać, że olejek do opalania z SPF 20 będzie znacznie lepszym rozwiązaniem dla osób, które już są opalone lub które cieszą się naturalnie ciemniejszym odcieniem skóry. Fototyp skóry zweryfikujemy według tzw. skali Fitzpatricka.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.