Odstawienie alkoholu i innych używek – jak sobie je ułatwić?

Uzależnienie to często temat tabu, na tyle wstydliwy że wiele osób zwyczajnie nie podejmuje z nikim nawet rozmowy na temat swojego stanu. Z tego powodu często doprowadzamy się na skraj wytrzymałości, przez co później jest nam jeszcze trudniej wyrwać się ze szponów nałogu. Jak można poradzić sobie w takiej sytuacji? Co zrobić aby odstawianie używki było choć trochę łatwiejsze do zniesienia i lepiej tolerowane przez nasz organizm? Gdzie szukać takiej pomocy?

1. Odstawianie używek – jak poradzić sobie z efektami syndromu odstawienia?

2. Na czym polega detoks organizmu?

3. Ile trwa detoks organizmu?

Odstawianie używek – jak poradzić sobie z efektami syndromu odstawienia?

Uzależnić można się praktycznie od wszystkiego, jednak najczęściej spotykanymi sytuacjami są te, gdy zaczynają nami władać papierosy, leki, alkohol lub narkotyki. W sytuacji, gdy zdajemy sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, to jest to już pierwszy krok na drodze do wyjścia z nałogu. Często jednak gwałtowne odstawienie substancji, która do tej pory miała duży wpływ na nasz organizm kończy się syndromem odstawienia, czyli zespołem wielu bardzo nieprzyjemnych objawów, które trudno jest znieść bez żadnej pomocy. Dlatego właśnie jeżeli planujemy skończyć z nałogiem, dobrze jest zdecydować się na detoks.

Na czym polega detoks organizmu?

Detoks to procedura mająca na celu fizyczne wsparcie organizmu w walce z nałogiem. Polega na podawaniu w formie kroplówki substancji, które z jednej strony pomagają poprawić nasz metabolizm i pozbyć się szkodliwych produktów przemiany alkoholu, leków czy narkotyków, jednocześnie wspierając ciało i pomagając w odbudowaniu jego równowagi. Wraz z detoksem otrzymamy więc zestaw elektrolitów, minerałów i witamin które zostały utracone w wyniku spożywania substancji uzależniającej, a które są niezbędne abyśmy stanęli na nogi. Dzięki temu syndrom odstawienia jest znacznie łagodniejszy i nie stanowi już tak ogromnego, wręcz niemożliwego do pokonania wyzwania. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://superdetoks.pl.

Ile trwa detoks organizmu?

Czas trwania detoksu zależy zarówno od naszego ogólnego stanu i ilości czasu, jaki spędziliśmy na tkwieniu w nałogu, jak i od samej substancji uzależniającej. W przypadku leków, narkotyków czy alkoholu zwykle trwa on od 7 do 10 dni, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. W tym czasie organizm ma czas na pozbycie się szkodliwych substancji i powrót do bardziej zbalansowanego stanu, co ułatwia dalsze leczenie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.