Naturalne metody na przeziębienie

Pora jesienna i zimowa to czas przeziębień i grypowych infekcji. By nie doprowadzić do ich rozwoju, dobrze jest w porę i skutecznie zareagować. Możemy osiągnąć taki efekt, używając domowych sposobów. 

Od wieków naturalne występujące substancje – w ziołach, warzywach, przyprawach czy owocach – są używane przez ludzkość do walki z różnymi chorobami. Zaś domowe sposoby na przeziębienie należą do tych najskuteczniejszych i pozwalają w szybki sposób wykaraskać się z infekcji.

Domowe sposoby na przeziębienie – wciąż skuteczne

Czosnek – czyli naturalny antybiotyk – to niejedyne antidotum na przeziębienia. Jednak od niego zacznijmy, gdyż to właśnie on często stanowił bazę babcinych sposobów na przeziębieniowe infekcje. Jest wskazany na przykład na ból gardła, gdyż ma silne działanie bakteriobójcze. Szczególnie polecane jest mleko z czosnkiem i miodem, który także ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i grzybobójcze. Miód w zwalczaniu bólu gardła można dodać też do herbaty z cytryną lub naparu z lipy albo po prostu ssać go na łyżeczce. Jeśli chodzi o gorączkę, to skutecznie może ją obniżyć herbata z sokiem malinowym. Ma on też właściwości  napotne.  Jeśli zaś chcemy przynieść sobie ulgę w katarze i udrożnić zatoki, dobrze jest skorzystać z kąpieli z dodatkiem olejków eterycznych. Kilka kropli olejku eterycznego dodanych do kąpieli – ważne, by przestrzegać dawkowania – może przynieść zaskakująco szybką ulgę. Szczególnie poleca się olejek tymiankowy, eukaliptusowy i z drzewa herbacianego. Kaszel to chyba jedna z najbardziej uporczywych oznak przeziębienia, dlatego w czasie infekcji warto sięgnąć po naturalne wsparcie, zanim objawy kaszlu się nasilą. Tutaj pomogą zioła: majeranek, tymianek czy rumianek (w postaci naparów do picia), a także inhalacje z użyciem olejku sosnowego czy eukaliptusowego lub też naparów ziołowych z podbiału. Warto pamiętać także o tym, że miód również łagodzi kaszel. Na ogólną poprawę stanu zdrowia dobrze wpłynie sok z czarnego bzu. Skuteczna jest także witamina D zapalenie zatok. Ona, podobnie jak witamina C, regularnie przyjmowana, wpływa pozytywnie na naszą odporność.

Pierwsze objawy choroby – szybka reakcja

Pierwsze objawy przeziębienia, przy których powinniśmy zareagować i wdrożyć odpowiednie leczenie domowymi sposobami, to: ból głowy, drapanie w gardle, katar, zatkany nos, kichanie, chrypka lub kaszel. Może też się pojawić podwyższona temperatura i bóle mięśni. To typowe objawy przeziębienia. Największe ich nasilenie to 2. i 3. dzień choroby, warto więc sprawić, by ten czas przebiegł jak najlżej. Dobrze też pamiętać o tym, by przez cały rok suplementować witaminy, takie jak wyżej wspomniana witamina C czy B i nie zapominać o zdrowej diecie i regularnej dawce ruchu na świeżym powietrzu. Taka profilaktyka uchroni nas od przeziębień i zapewni łagodniejszy ich przebieg.

Naturalne sposoby dbania o zdrowie są jak zawsze na czasie zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie-c6/, warto się nimi zainteresować, to inwestycja, która nic nie kosztuje, a naprawdę procentuje!

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.