Mosty czy korony protetyczne – wybierz najlepiej dla siebie!

Duża ilość różnorodnych rozwiązań protetycznych i implantologicznych sprawia, że każdy pacjent może wybrać rozwiązanie optymalne dla siebie.

Jeszcze do niedawna w przypadku braku wielu zębów jedynym rozwiązaniem byłą proteza ruchoma, która niestety ma wiele minusów. Dziś pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych metod, takich jak mosty protetyczne czy implanty.

Protetyka to nie tylko protezy

Choć zawód protetyka Wrocław dość nieodłącznie kojarzy nam się z protezą ruchomą, to jednak obecnie jego zawód stwarza więcej możliwości. Warto wspomnieć, że nawet w przypadku całkowitego bezzębia, pacjent nie jest skazany wyłącznie na protezę ruchomą. Obecnie stomatologia dysponuje szerokim wachlarzem rozwiązań protetycznych, takich jak:

  • uzupełnienia typu onlay i inlay,
  • mosty protetyczne,
  • korony protetyczne,
  • mosty protetyczne oparte na implantach,
  • protezy oparte na implantach.

Wygoda i komfort – mosty i korony protetyczne

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są mosty i korony protetyczne. W przeciwieństwie do protezy są to uzupełnienia stałe, które zakłada się w jamie ustnej i tylko stomatolog może je zdjąć. Korona protetyczna to przygotowana przez protetyka „czapeczka”, którą nakłada się na spiłowany ząb. Jej zadaniem jest ochrona pozostałości naturalnego zęba. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku braku pojedynczych zębów, a także wówczas gdy zęby są przebarwione czy uszczerbione. Z kolei w przypadku braku kilku zębów w łuku rozwiązaniem może być most protetyczny. Można nim uzupełnić ubytek nawet kilku zębów, pod warunkiem, że w jamie ustnej zostały zachowane dwa zęby filarowe, które trzeba oszlifować.

Więcej na https://acusdent.pl

Most, korona, proteza – które rozwiązanie jest dla ciebie?

Paradoksalnie – zbyt duży wybór sprawia, że często nie jesteśmy w stanie zdecydować się, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Warto jednak podkreślić, że stomatolog, opiekujący się naszymi zębami na co dzień, z pewnością przedstawi nam wady i zalety wszystkich tych rozwiązań. W przypadku braku wielu zębów bądź całkowitego bezzębia rozwiązaniem problemów może być także proteza zębowa oparta na implantach. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala się cieszyć pełną funkcjonalnością zębów, pomimo braku naturalnych zębów. Zamiast kilkunastu implantów w kość żuchwy lub szczęki wszczepia się 4 do 6 implantów, zaś następnie zakłada się na nie stałą protezę, która doskonale naśladuje naturalne zęby zarówno pod kątem estetyki uzębienia, jak i jego funkcji.

Jak widać, rozwiązań protetycznych jest wiele, każdy może więc wybrać takie, które najlepiej spełni oczekiwania.

 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.