Małoinwazyjne trendy w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna wciąż znajduje się w kręgu zainteresowań sporej grupy osób bez względu na wiek i płeć. Dużą popularnością cieszą się małoinwazyjne zabiegi, które nie stanowią zbyt dużej ingerencji w ciało, a jednak przynoszą spektakularne efekty. Są to między innymi: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, powiększanie ust, mikrodermabrazja czy radiofrekwencja mikroigłowa. Celem takich zabiegów jest przywrócenie młodego, zdrowego wyglądu skóry oraz poprawa naturalnej urody. Współcześnie spory problem dla wielu osób stanowią zmarszczki – naprzeciw potrzebom wychodzi medycyna estetyczna z zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. 

Wypełnianie kwasem hialuronowym – na czym polega?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w docelowe miejsca preparatu z tą substancją. To całkowicie bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie – po prostu wraz z wiekiem jego poziom zaczyna stopniowo spadać skutkując wystąpieniem zmarszczek. To związek bardzo plastyczny, mający formę żelu. Dzięki temu po wstrzyknięciu w skórę dopasowuje się do miejsc z małą objętością, bruzd i zmarszczek, dając efekt idealnego wypełnienia. Jednocześnie:

  • nawilża i nawadnia tkanki
  • poprawia elastyczność skóry
  • stymuluje produkcję nowych fibroblastów (komórek produkujących kolagen, kwas hialuronowy i elastynę)
  • aktywuje fibroblasty obecne w skórze

Decydując się na zabieg należy wybierać jedynie doświadczonych, polecanych specjalistów. Medycyna estetyczna przynosi oczekiwane rezultaty tylko wtedy, gdy zabiegi odbywają się w wysokim standardzie higieny, z zachowaniem zasad metodyki i przy pracy na wysokiej jakości produktach. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta, co wiąże się z nakłuwaniem jej. Po 2-3 dniach ślady pozabiegowe znikają i można w pełni cieszyć się pięknym, młodym wyglądem.

Czy wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Jeśli zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, zalicza się go do całkowicie bezpiecznych. Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w ludzkiej skórze, dlatego jego wstrzyknięcie nie powoduje reakcji alergicznych ani innych skutków ubocznych. Przed przystąpieniem do wypełniania należy jednak wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, takie jak ciąża, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry bądź choroby autoimmunologiczne. 

Inne zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stosowany jest w medycynie estetycznej nie tylko do wypełniania bruzd i zmarszczek. Z jego użyciem można modelować twarz, poprawiaj jej ryzy i korygować niedoskonałości, a więc:

  • zwiększać wydatność kości policzkowe
  • likwidować bruzdy nosowo-wargowe
  • podnosić kąciki ust
  • zmniejszać worki pod oczami
  • likwidować cechy asymetrii twarzy

Jednak nie warto ograniczać się jedynie do okolicy twarzy. Zabiegi z kwasem hialuronowym sprawdzą się równie dobrze do poprawy wyglądu skóry dłoni, szyi czy dekoltu. Bez względu na wybraną okolicę ciała, efekty wypełniania kwasem widoczne są już po pierwszym zabiegu. Utrzymują się średnio od 12 do 24 miesięcy, rezultaty są więc długoterminowe. 

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.