Korony LAVA – niezawodny sposób na piękny uśmiech

Stomatologia to bardzo rozwojowa dziedzina medycyny. Co i rusz opatentowywane są nowe sposoby na zapewnienie pacjentom klinik stomatologicznych pięknych uśmiechówJeśli chodzi o wykonywanie uzupełnień protetycznych, system LAVA to polecana nowość.

Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna – wpływa on też bardzo znacząco na nasze samopoczucie psychiczne i pewność siebie. Zdrowe zęby i pełen zgryz to także pozytywny wpływ na inne aspekty zdrowia fizycznego, takie jak trawienie i przyswajanie przez organizm wszystkich składników odżywczych. Korony LAVA, które zapewniają ładne zęby i komfort spożywania posiłków na długie lata, są rozwiązaniem rewolucyjnym, jednak już dostępnym w gabinetach zajmujących się stomatologią estetyczną i protetyką stomatologiczną. Warto więc przyjrzeć się dokładniej, o co chodzi w stosowaniu koron LAVA.

Korony pełnoceramiczne LAVA – co to takiego

Korony LAVA są uzupełnieniem protetycznym i pod względem estetycznym przewyższają tradycyjne korony porcelanowe. Wyglądają po prostu o wiele bardziej naturalnie. Także dzięki temu, że mają bardzo szeroką paletę odcieni bieli. Korony pełnoceramiczne LAVA są nie tylko projektowane przy użyciu komputera, ale także wykonywane. Dlatego też określa się je jako korony cyfrowe LAVA. Podbudowy takich koron nie są wykonane z metalu, ale z tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu, dzięki temu, że jest bardzo zgodny biologicznie z ludzkimi tkankami, jest też używany do produkcji endoprotez stawu biodrowego.

Korony LAVA – dla kogo?

Właściwie nie ma ograniczeń co do tego, by zastosować system LAVA. Jedyne przeciwwskazania to przewlekle choroby czy wady genetyczne związane z uzębieniem i jamą ustną. Przeciwwskazaniem jest też bardzo zły stan uzębienia. Aby rozwiać swoje wątpliwości, należy po prostu umówić się na konsultacje w gabinecie dentystycznym, który zajmuje się zakładaniem koron w systemie LAVA. Dokładny przegląd uzębienia, badanie pantomograficzne pomogą w podjęciu decyzji co do tego, czy mogą być zastosowane korony cyfrowe LAVA. Odmowa to znikoma liczba przypadków. Podczas konsultacji i pierwszego badania lekarz oceni, czy zęby wymagają leczenia. Jeśli tak, należy je przeprowadzić w pierwszej kolejności. Jeśli zaś zęby są zdrowe, to powstaje cyfrowy projekt nowego uśmiechu. Zostają też pod przyszłe korony wypiłowane zęby. Na nie założone są korony tymczasowe, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu do momentu założenia właściwych koron LAVA. Warto wspomnieć, że dzięki użyciu komputerów i dokładności idealny efekt jest uzyskany już na etapie projektowania uzupełnień LAVA.

Korony pełnoceramiczne LAVA – zalety

Pierwszą zaletą koron LAVA z wykorzystaniem tlenku cyrkonu to uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, jeśli chodzi o wygląd zębów. Zaletą tych stałych uzupełnień protetycznych bez wątpienia jest też ich naturalność. W koronach cyfrowych LAVA mocną stroną jest też ich bardzo duża wytrzymałość. A to sprawia, że są one bardzo dobrą inwestycją. Pacjenci, którzy zdecydowali się na korony i mosty zrobione w systemie LAVA, cenią sobie także krótki termin ich wykonania. A to ma niebagatelny wpływ na codzienny komfort życia. Korony i mosty LAVA to także wygoda gryzienia i przeżuwania pokarmów. Spełnione są więc nie tylko estetyczne, ale i praktyczne oczekiwania pacjentów.

Zastosowanie tlenku cyrkonu, komputerowe projektowanie koron to aspekty, które sprawiają, że jest możliwe uzyskanie pełnej harmonii uzupełnień. A to skutkuje wysoką funkcjonalnością i estetyką koron LAVA. Korony LAVA pozwalają czuć się pięknie i komfortowo każdemu, kto marzy o pięknym i naturalnym uśmiechu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.