Kobiece infekcje intymne – jak wybrać odpowiedni probiotyk ginekologiczny?

Dzięki dobrym probiotykom, możesz uniknąć infekcji, które skutecznie uprzykrzają życie i mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Swędzenie, pieczenie, upławy to niezwykle nieprzyjemne symptomy infekcji narządów płciowych. Dowiedz się dlaczego nam się przytrafiają i w jaki sposób sobie z nimi radzić?

Najczęstsze przyczyny infekcji intymnych

Tym co przeważnie wywołuje infekcje kobiece są wirusy, bakterie oraz grzyby. W drogach rodnych znajduje się ogromna ilość rodzajów mikroorganizmów. Niektóre z nich nie są dla nas przyjazne i gdy tylko pojawiają się korzystne dla nich warunki, mogą zacząć się rozmnażać w zastraszającym tempie. W przypadku zdrowego organizmu, w pochwie panuje kwaśny odczyn, co zawdzięczamy pałeczkom kwasu mlekowego. Zaburzenia w mikroflorze bakteryjnej mogą wynikać z nieprawidłowej higieny, noszenia zbyt obcisłej bielizny, częstych irygacji, diety bogatej w cukry proste, posiadania wielu partnerów seksualnych, zmian hormonalnych, antybiotykoterapii, a także stresu i osłabienia organizmu. Takie sytuacje sprzyjają rozwojowi bakterii, a także grzybów, z którymi możemy mieć kontakt w publicznej toalecie, na basenie, w jacuzzi, czy też od partnera seksualnego.

Profilaktyka i leczenie infekcji intymnych

Najlepiej oczywiście zapobiegać, niż leczyć. Dlatego na co dzień powinnyśmy dbać o zachowanie naturalnego, kwaśnego środowiska pochwy.Odpowiedniej higieny nie należy mylić ze zbyt częstym myciem, szczególnie jeśli używamy do tego mydła. Możemy w ten sposób doprowadzać do podrażnień i szkodzić swojej przyjaznej florze bakteryjnej. Do podmywania używajmy wyłącznie specjalnych płynów do higieny intymnej, najlepiej zawierających pałeczki kwasu mlekowego. Ważną jest również luźna, przewiewna bielizna z bawełny, a także wspomaganie swojego organizmu za pomocą odpowiednich probiotyków.

W sytuacji, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy, musimy udać się do lekarza, który postawi skuteczną diagnozę. Pamiętajmy, że nie każde swędzenie jest od razu infekcją, może ono być również przyczyną chociażby alergii na proszek do prania, bądź jakiś kosmetyk. Swędzenie pochwy – przyczyny i sposoby leczenia to temat, o którym każda kobieta powinna wiedzieć jak najwięcej, by móc się skutecznie chronić przed konsekwencjami jakie mogą wynikać z pewnych zaniechań. Nieleczone infekcje grożą stanem zapalnym dróg moczowych, przydatków, błony śluzowej macicy, a co za tym idzie, nawet bezpłodnością.

Skuteczny probiotyk ginekologiczny

Probiotyk warto stosować zawsze wtedy, kiedy zagrożona jest nasza naturalna flora bakteryjna, ale również pomocniczo w leczeniu powstałych już infekcji. Najbardziej skutecznym będzie taki, który zawiera 3 opatentowane szczepy Lactobacillus, specjalnie dostosowane dla Polek. Utrzyma on kwaśne pH, dostarczy pałeczek kwasu mlekowego, które zahamują rozwój patogennych grzybów i bakterii.
Takim lekiem jest invag.pl, można go dostać bez recepty i stosować kiedy tylko zajdzie podejrzenie narażenia na infekcję lub przy pierwszych jej objawach, zanim udamy się do lekarza. Są to tabletki dopochwowe, w związku z czym działają bardzo szybko i bezpośrednio w odpowiednim miejscu, w odróżnieniu od tabletek doustnych, które najpierw muszą przejść przez układ pokarmowy.

Nieprzyjemne infekcje lubią nawracać, jeśli masz do nich skłonności, powinnaś nieustannie dbać zarówno o właściwe zapobieganie im, jak i być przygotowana na szybką reakcję przy pierwszych nieprzyjemnych symptomach.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.