Jak zakładać soczewki kontaktowe?

Wiele osób nie decyduje się na soczewki kontaktowe, ponieważ jest są one przekonane, że soczewki bardzo trudno się zakłada i zdejmuje. Sporo osób obawia się również ewentualnych urazów oka. Trzeba jednak przyznać, że soczewki są bardzo wygodne, w wielu sytuacjach po prostu niezastąpione. Łatwiej w nich uprawiać sport, lepiej niż okulary sprawdzają się także w przypadku niskich temperatur. Zdejmowanie i zakładanie soczewek nie jest natomiast tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

  1. Soczewki to bardzo wygodny sposób na poprawę ostrości widzenia.
  2. Soczewki sprawdzają się szczególnie w przypadku intensywnego ruchu, uprawiania sportu.
  3. Soczewki kolorowe występują w dowolnej wersji, jeśli chodzi o ich moc.

Soczewki kontaktowe – jak wybrać?

Soczewki kontaktowe występują w trzech wersjach. Soczewki jednodniowe, soczewki tygodniowe i miesięczne. Tylko pierwsze są jednorazowe. Poleca się je przede wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami. W przypadku drugiego lub trzeciego rodzaju soczewek trzeba po prostu pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny i sposobu ich przechowywania.

Zakładanie soczewek

Wiele osób pyta, jak zakładać soczewki. Podstawowy wymóg zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu soczewek to zachowanie odpowiedniej higieny. Przed którąkolwiek z tych czynności należy dokładnie umyć i wysuszyć dłonie. Z reguły pierwszy instruktaż, jak zakładać soczewki, powinien przeprowadzić optometrysta, który dobrał odpowiedni ich rodzaj. Ogromnie ważne jest ułożenie soczewki na palcu odpowiednią stroną. Powinna się ona ułożyć na palcu w kształt miski. Nigdzie nie powinna się zawijać ani marszczyć. Soczewkę najlepiej nakładać na palec wskazujący prawej lub lewej dłoni. Środkowym palcem należy odciągnąć w dół dolną powiekę. Palcami drugiej ręki należy unieść górną powiekę. Soczewkę należy nałożyć na środek oka. Należy zwolnić jedną i drugą powiekę, następnie pomrugać kilka razy, aby soczewka dobrze ułożyła się na oku.

soczewki kolorowe

Jak dbać o soczewki?

Soczewki kolorowe to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą podkreślić kolor swoich oczu lub zmienić dotychczasowy. Wiele osób korzysta z kolorowych soczewek jako formy uzupełnienia stylizacji, podkreślenia określonego stylu. Jest to także forma swoistego „otwarcia” oka. Soczewki kolorowe występują we wszystkich dostępnych na rynku formach. Niezależnie więc jaką moc soczewek nosi dana osoba, może ona zamienić tradycyjne soczewki na ich kolorową wersję. Soczewki kolorowe występują w wersjach: niebieskiej, zielonej, orzechowej, miodowej, brązowej, stalowej szarości.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.