Jak się leczy astygmatyzm?

Przyczyny i objawy astygmatyzmu

Teoretycznie soczewka ludzkiego oka powinna mieć kształt idealnie kulisty. W praktyce zdarza się to niezwykle rzadko. Można więc powiedzieć, że w niewielkim stopniu astygmatyzm dotyczy każdego. Niewielkie zmiany kształtu soczewki nie wpływają jednak na jakość widzenia, natomiast przy większych pojawiają się niepokojące objawy. Są to rozmazane widzenie niezależnie od odległości, bóle głowy, zmęczenie wzroku połączone z łzawieniem oczu, problemy z oceną odległości i utrzymaniem równowagi a nawet zawroty głowy. Takich objawów nie wolno lekceważyć. Astygmatyzm bez korekcji może się pogłębiać i powodować wiele poważnych problemów zdrowotnych. O najlepszym sposobie korekcji decyduje lekarz okulista. Mogą być to okulary korekcyjne, toryczne soczewki kontaktowe lub laserowy zabieg operacyjny.

Gdzie znaleźć dobrego okulistę?

Na stronie coopervision.pl po wpisaniu adresu lub kodu pocztowego można znaleźć najbliższy salon optyczny lub klinikę okulistyczną. Za pośrednictwem formularz można umówić się na wizytę, gdzie wszystko załatwimy od ręki – badanie przez specjalistę, dobór soczewek, szkolenie w ich zakładaniu i wreszcie sam zakup soczewek. Soczewki na astygmatyzm zwane torycznymi wymagają wyjątkowo starannego zakładania – specjalne oznaczenie na soczewce musi znaleźć się we właściwym punkcie oka. Dlatego tak ważne jest szkolenie przeprowadzane w miejscach współpracujących z coopervision.pl. Każdy pacjent może zapisać się do Cooper Vision Club co pozwoli mu na korzystanie z atrakcyjnych promocji cenowych, a nawet umożliwi testowanie soczewek kontaktowych za darmo. Coopervision.pl oferuje kilka linii soczewek kontaktowych najwyższej jakości co gwarantuje zdrowie i bezpieczeństwo dla pacjentów.

Czy można na co dzień używać soczewek na astygmatyzm?

Przeważnie korekcję wzroku za pomocą soczewek kojarzy się z krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością. Mniej popularne są soczewki na astygmatyzm zwane torycznymi. Jeśli nie istnieją szczególne przeciwwskazania lekarskie, co zdarza się bardzo rzadko każdy może używać torycznych soczewek kontaktowych. Tradycyjne szkła do okularów na astygmatyzm przy poważniejszej wadzie wzroku są grube, nieestetyczne i niewygodne w noszeniu. Dlatego warto przekonać się do soczewek, które pomijając nawet kwestię komfortu są o wiele tańsze. Zapewniają również szersze pole widzenia i nie przeszkadzają w codziennych aktywnościach. Soczewki na astygmatyzm nie mają żadnego negatywnego działania na delikatny narząd wzroku.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.