Jak działa zwolnienie lekarskie online od psychiatry?

Zwolnienie lekarskie jest jednym ze sposobów na to, aby w spokojnym, bezpiecznym, domowym otoczeniu dojść do równowagi psychicznej i należycie odpocząć od wyzwań, które to uniemożliwiają. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wzięcie zwolnienia lekarskiego od psychiatry. Zobaczmy, jak działa ono w wersji online.

Zwolnienie online to takie samo zwolnienie jak tradycyjne

Klasyczne, “papierowe” zwolnienie lekarskie zawierało pewne informacje na temat choroby oraz niezbędne informacje na temat pacjenta. Dokładnie te same informacje znajdują się w zwolnieniu online. Co więcej, jest ono traktowane identycznie jak klasyczne, przez co daje pacjentowi dokładnie te same prawa: w pierwszej kolejności prawo do spokojnego odpoczynku w domu od pracy, a także do przyjmowania odpowiednich świadczeń socjalnych.

Szybka informacja u pracodawcy

Dzięki przesyłaniu e-zwolnienia za pomocą systemu internetowego (za co jest odpowiedzialny lekarz), możliwe jest szybkie zawiadomienie pracodawcy o tym, że pracownik nie może pojawić się na swoim stanowisku. W efekcie nie może być mowy o zbyt późnej informacji albo o tym, że dokumenty “zaginęły po drodze”.

Zwolnienie uzyskane podczas wizyty odbywanej w dowolny sposób

Dawniej, aby otrzymać zwolnienie lekarskie, niezbędna była osobista wizyta w gabinecie. Obecnie konsultacje online oraz konsultacje telefoniczne są traktowane tak samo jak konsultacje odbywające się osobiście. Wiąże się to z licznymi udogodnieniami i sprawia, że nawet pacjenci, którzy nie mogą wyjść z domu, mogą liczyć na taką samą diagnozę, zwolnienie czy lekarstwa.

Zwolnienia lekarskie online mogą być zatem wystawione w dowolny sposób: zarówno w gabinecie, podczas wizyty online, jak i w trakcie konsultacji telefonicznej. Co więcej, w uzasadnionych przypadkach lekarz może też zdecydować się na wystawienie go z datą wsteczną od dnia wizyty.

Mniej obowiązków ciążących na pracowniku

W przypadku tradycyjnego zwolnienia lekarskiego to pracownik był zobowiązany do jego dostarczenia do zakładu pracy. Ogromną korzyścią dla pacjentów, którzy dostają zwolnienie online, jest brak uciążliwych obowiązków, które musieliby spełnić. Zwolnienie online trafia automatycznie do pracodawcy oraz odpowiednich organów państwowych, dzięki czemu pracownik nie musi martwić się o to, aby gdziekolwiek dostarczać “papiery”.

Innymi słowy, to najlepsze rozwiązanie dla pracownika, jakie można sobie wyobrazić. Brak dodatkowych obowiązków jest szczególnie ważny w przypadku schorzeń psychicznych, które często dosłownie uniemożliwiają wychodzenie z domu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.