Jak działa laser wysokoenergetyczny i ile kosztuje wykonanie zabiegu?

Laseroterapia jest skuteczna w wielu dolegliwościach. Wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe, ograniczona sprawność ruchowa, urazy, polecany jest laser wysokoenergetyczny, którego głównym celem jest redukcja bólu i stymulacja tkanek do regeneracji na poziomie komórkowym. Co warto wiedzieć na temat terapii laserem wysokoenergetycznym?

Nowoczesne urządzenia laserowe są powszechnie używane w wielu obszarach medycyny, między innymi w gabinetach lekarskich, medycyny estetycznej, a także w gabinetach fizjoterapeutycznych – rehabilitacyjnych. Dobór odpowiedniej terapii pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów także wtedy, gdy inne metody terapii nie przynoszą optymalnych rezultatów.

Czym jest laser wysokoenergetyczny?

Laserem wysokoenergetycznym (HIL) nazywa się specjalne urządzenie oraz zabieg, które stosowane są w terapiach laserowych różnych dolegliwości. W porównaniu do innych laserów laser wysokoenergetyczny cechuje się nawet do 50 razy wyższą mocą (do 12 W), dlatego zapewnia on znacznie głębszą penetrację w głąb tkanek, co jednocześnie przekłada się na skuteczniejszą terapię.

Lasery wysokoenergetyczne mają działanie:
– przeciwbólowe
– przeciwzapalne
– przeciwobrzękowe
– regenerujące
– drenujące
– rozszerzające naczynia krwionośne
– biostymulacyjne

Chociaż zabieg laserem wysokoenergetycznym wykorzystuje znaczną moc, to jest on całkowicie bezpieczny – bezinwazyjny i bezbolesny. Terapia prowadzona pod okiem doświadczonego specjalisty, na przykład lekarza, fizjoterapeuty, pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Jak działa laser wysokoenergetyczny?

Emitowana przez laser wysokoenergetyczny energia dociera głęboko do tkanek ciała – nawet na kilkanaście centymetrów w ich głąb, dzięki czemu stymuluje je znacznie skuteczniej niż w przypadku innych metod terapeutycznych.

Światło laserowe dochodzące do głęboko położonych struktur kompleksowo stymuluje tkanki, w tym także zakończenia nerwowe, w których znajdują się receptory bólu. To powoduje, że laser wysokoenergetyczny jest tak skuteczny w przypadku dolegliwości bólowych. Dodatkowo wykazuje on działanie biostymulujące, dlatego wspomaga on regenerację, odnowę tkanek, co przyspiesza procesy leczenia i rekonwalescencji. Ulga odczuwalna jest już po jednej procedurze, lecz dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii naświetleń.

Zabiegi prowadzone są na bazie specjalistycznych urządzeń, które precyzyjnie dawkują energię, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Wskazania do zabiegów laserem wysokoenergetycznym

Na zabieg laserem wysokoenergetycznym decyduje się obecnie wiele osób, u których pojawiają się różne dolegliwości. Terapia laserem może wtedy przynieść pozytywne skutki w krótkim czasie.

Najczęściej laser wysokoenergetyczny używany jest w przypadku dolegliwości dotykających układu ruchu człowieka, dlatego często korzystają z niego osoby po urazach, kontuzjach sportowych, wypadkach, sportowcy, jednak może być on również używany u każdego, u kogo pojawiają się niepokojące dolegliwości wymagające właściwego wsparcia w leczeniu.

Laseroterapia wysokoenergetyczna wskazana jest w poniższych dolegliwościach:
– dolegliwości bólowe, między innymi bóle mięśni, ścięgien, stawów
– kontuzje i urazy – skręcenia, naderwania, zwichnięcia czy naciągnięcia
– choroby zwyrodnieniowe stawów
– łokieć golfisty, łokieć tenisisty
– zespół cieśni nadgarstka
– zespół cieśni stępu
– ostroga piętowa – powięź podeszwowa
– paluch koślawy – zapalenie kaletki
– zapalenia międzypaliczkowe
– kolano skoczka
– dolegliwości ścięgna Achillesa

Dodatkowo zabieg laserem wysokoenergetycznym może być używany w regeneracji ran na skórze, w tkankach miękkich, jako wsparcie w szybszym gojeniu się miejsc pooperacyjnych, po radioterapii, a nawet w przypadku zapaleń grzybiczych, bakteryjnych.

Wobec tego laser wysokoenergetyczny posiada bardzo szerokie zastosowanie wtedy, gdy pojawiają się różne dolegliwości – nie tylko te bólowe.

Laseroterapia wysokoenergetyczna – przeciwwskazania

Zabieg laserem wysokoenergetycznym jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, jednak ze względu na znaczną moc lasera konieczna jest rezygnacja z terapii w przypadku pojawienia się przeciwwskazań.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się:
– okres ciąży
– otwarte rany
– gorączka
– skłonności do krwawienia
– nieustabilizowana cukrzyca
– epilepsja
– niewydolność krążenia
– choroby nowotworowe

Zabiegów nie powinno prowadzić się w określonych miejscach jak okolice oczu, tatuaże, gruczoły wydzielnicze, miejsca poddane wcześniej innym formom terapii jak ultradźwięki, miejsca, w których wszczepione są implanty metalowe, elektroniczne.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera wysokoenergetycznego?

Terapia wykorzystująca laser wysokoenergetyczny jest bezpieczna, szybka i przy tym bezbolesna. Nie powoduje przerwania ciągłości skóry, poparzeń i jest dla pacjenta bezinwazyjna.

Zabieg laserem wysokoenergetycznym polega na przyłożeniu do wybranych obszarów ciała głowicy urządzenia laserowego, która emituje skoncentrowaną wiązkę światła laserowego. Energia przedostaje się następnie w głąb tkanek, gdzie powoduje efekt terapeutyczny.

Laser wysokoenergetyczny – cena zabiegu

Cena zabiegów na bazie lasera wysokoenergetycznego jest bardzo atrakcyjna, dlatego pacjenci, którzy chcą skorzystać z takiej formy terapii, nie muszą przygotowywać się na wysoki wydatek.

W przypadku procedur wykorzystujących laser wysokoenergetyczny cena wynosi najczęściej od około 30 złotych za jeden zabieg.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się skorzystanie z pakietu zabiegów – najczęściej jest to 10 procedur. Gabinety i kliniki wykonujące zabieg laserem wysokoenergetycznym często oferują pakiety zabiegów w obniżonej cenie, dzięki czemu wykonanie całej serii kosztuje jeszcze mniej.

Gdy zatem pojawiają się ból, schorzenia układu ruchu, problemy z gojeniem się ran, warto pomyśleć o laseroterapii wysokoenergetycznej. To nowoczesna, wysoko skuteczna i przy tym bezbolesna i tania metoda, która pomogła już wielu osobom w redukcji licznych dolegliwości.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.