Domowe sposoby na łysienie (wypadanie włosów)

Wypadaniu włosów sprzyja liczne czynniki, które samodzielnie czasem ciężko stwierdzić i konieczna jest wizyta u specjalisty. Jeśli jednak wiemy co wywołało u nas łysienie to możemy to wyeliminować i skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów. Łysienie stanowi często dość wstydliwy problem i gdy zauważamy jego pierwsze oznaki w początkowej fazie postanawiamy wykorzystać wszystkie możliwe sposoby na walkę z tym schorzeniem w zaciszu własnego domu. Jak w przypadku większości dolegliwości tak i tutaj istnie wiele domowych sposobów, stosowanych przez nasze babcie i dziadków od zamierzchłych czasów. Niektóre z nich stale polecane są przez „użytkowników” jak niezwykle skuteczne.

  1. Kompres na wypadanie włosów z jajek – skórę głowy przed umyciem należy posmarować żółtkiem, zawinąć ręcznikiem i odczekać około godziny, po czym dokładnie spłukać. W jajkach znajdziemy szereg witamin i minerałów, które mają zbawienne działanie na skórę głowy i włosy ( witaminy : A,D,E,H, a także z grupy B, oraz minerały : żelazo, mangan, sód, cynk, fluor, chlor, magnez, jod, krem, miedź, potas, siarka, fosfor.
  2. Wywar z rumianku dodawany do ostatniego płukania włosów w trakcie ich mycia – sposób na wzmocnienie włosów. Powoduje jednak rozjaśnianie włosów.
  3. Sok z czarnej rzodkwi bądź miazga nieodciśnięta z niej – wcieranie soku z niej w skórę wspomoże regenerację cebulek włosowych i będzie zapobiegało dalszemu wypadaniu włosów. W wyniku jej działania poprawia się krążenie w skórze głowy, a także minimalizują się lub całkowicie znikają takie problemy jak nadmierny łojotok skóry głowy czy łupież.
  4. Płukanka z rabarbaru – rozwiązanie niedrogie, naturalne i nieszkodliwe, powoduje wzmocnienie włosów.
  5. Miód – na włosy po umyciu, wypłukane oraz wytarte nakładamy 1-2 łyżki miodu, rozprowadzamy go po włosach i pozostawiamy na co najmniej 20 minut, po czym delikatnie spłukujemy wodą z dodatkiem cytryny.
  6. Maseczka z czosnku – jeden raz na tydzień należy rozgnieść kilka ząbków czosnku i wetrzeć w skórę głowy, pozostawiając na co najmniej 20 minut, następnie dokładnie umyć włosy. Udowodniono że substancje zawarte w czosnku działają stymulująco na wzrost włosów.
  7. Maseczka z żółtka jaja oraz piwa – piwo można zastąpić naftą kosmetyczną, zapach mikstury nie należy do najprzyjemniejszych jednak świetnie wpływa na włosy i pomaga przeciwdziałać ich wypadaniu.
  8. Kompres z oliwy z oliwek – działa ochronnie na suche oraz zniszczone włosy oraz powoduje ich rewitalizację.
  9. Drożdże – można wypijać odżywcze mieszanki lub stosować maseczki. Odżywiają one włosy oraz przyspieszają wzrost nowych.
  10. Maseczka z avokado i jogurtu naturalnego – oba składniki należy dokładnie ze sobą zmiksować i nakładać na skórę głowy na co najmniej 20-30 minut. Ma bardzo ładny zapach i dodatkowo pielęgnuje i wzmacnia włosy.
  11. Tonik z bylicy – 50 gram rośliny zalewamy dwiema szklankami wody i gotujemy. Po zagotowaniu przecedzamy i studzimy, następnie dodajemy 1/3 szklanki wódki i dokładnie mieszamy. Miksturę należy przechowywać w lodówce należy jednak zachować szczególną ostrożność ponieważ może być trująca. Wcieramy ją w skórę głowy po myciu.
  12. Pasta z cynamonu, cytryny oraz oliwy – wzmacnia włosy.
  13. Tatarak – pobudza wzrost włosów, hamuje ich wypadanie. Pomaga również zwalczyć łupież i poprawić ukrwienie skóry głowy. Najlepiej stosować w formie toniku, który przygotujemy samodzielnie w analogiczny sposób jak tonik z bylicy.
  14. Masa z oleju rycynowego, pokrzywy oraz szałwii – wzmocnienie dla włosów, maseczkę umieszczamy na włosach na co najmniej 30 minut.
  15. Liście pokrzywy, nalewka z pokrzywy – istotne jest działanie tonizujące oraz wzmacniające, a także przeciwdziałające łupieżowi. Do pielęgnacji skóry głowy świetnym rozwiązaniem jest stosowanie nalewki z pokrzywy. Należy wcierać ją w skórę głowy raz w tygodniu w dniu, który poprzedza mycie włosów.
  16. Rycyna – przygotowujemy płukankę – 1 buteleczka olejku rycynowego, 2 buteleczki spirytusu, dokładnie mieszkamy, wcieramy w skórę na głowie jednocześnie masując. Następnie zawijamy włosy folią spożywczą oraz ręcznikiem i pozostawić na pół godziny. Na koniec dokładnie myjemy włosy szamponem.
  17. Sól z Morza Martwego – należy dodawać ją do wody w której myjemy włosy, powoduje ich wzmocnienie.
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.