Domowe sposoby na brodawki i kurzajki

Z całą pewnością jeśli w przypadku kurzajek zapytamy o radę nasze babcie to znajdzie się cały szereg metod, które warto zastosować w celu ich usunięcia.

Zdania co do ich skuteczności są podzielone, jednak niezmiennie pozostaną osoby wierne tego typu rozwiązaniom niezależnie od rozwoju medycyny i nowych zabiegów dermatologicznych. Oto lista metod leczenia brodawek od naszych babć:

  1. Czosnek – jako naturalny antybiotyk sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach. Jeśli na naszej skórze pojawiają się kurzajki należy smarować je zmiażdżonym czosnkiem kilka razy w ciągu dnia i zaklejać plastrem. Wiele osób z pewnością zrezygnuje z takiego rozwiązania ze względu na dokuczliwy zapach czosnku.
  2. Maść salicylowa – kosztuje około 2zł, należy nią smarować brodawki i zaklejać plastrem. Jeśli jednak wystąpi u nas ból bądź pojawi się wydzielina powinno się przerwać kurację na co najmniej kilka dni.
  3. Olejek lub nalewka z żywotnika – należy smarować każdego dnia, po nałożeniu kilku kropli zalepiamy plastrem. Można powtarzać kilka razy dziennie, również na noc.
  4. Ocet i cytryna – cytrynę należy obrać ze skóry, pokroić na drobne kawałeczki i zalać octem. Miksturę odstawiamy na noc, następnie należy wyłowić kawałeczki cytryny i ostrożnie przykładać do zmian na skórze, po czym zakleić. Tak wykonany opatrunek powinno się zmienić kilka razy dziennie. Leczenie trwa około 1,5 tygodnia. Przed założeniem opatrunku warto nieco zmiękczyć skórę np. wymoczyć ją w ciepłej wodzie, dzięki czemu zwiększy się absorpcja substancji.
  5. Jaskółcze ziele – roślina ta jest często spotykana na całym obszarze Polski, dlatego powinniśmy bez trudu znaleźć ją i wykonać kurację. Łodygę należy przełamać i następnie nasmarować zmiany na skórze wydobywającym się ze środka żółtym mleczkiem. Można zakleić plastrem. Należy powtarzać do czasu aż zmiany całkowicie znikną.
  6. Sól morska – 20 dag soli morskiej wsypujemy do miski i zalewamy 1 litrem ciepłej wody. Sprawdza się jeśli brodawki pojawiły się na dłoniach lub stopach. W tak przygotowanym roztworze moczymy ręce bądź nogi przez co najmniej pół godziny dziennie do momentu aż schorzenie całkowicie ustąpi.
  7. Mniszek lekarski – zmiany na skórze smarujemy sokiem który otrzymamy po przełamaniu łodygi lub liścia rośliny.
  8. Babka lancetowata – liście rośliny dokładnie siekany i wykonujemy z niej okłady. Kuracja taka powinna trwać około tygodnia.
  9. Olejek z drzewa herbacianego – taka terapia powinna zająć minimalnie dwa tygodnia. Brodawki należy smarować kilka razy na dzień kilkoma kroplami olejki z drzewka herbacianego.
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.