Domowe SPA – w co powinnaś się zaopatrzyć?

SPA to skrót, który na stałe zagościł w nazwach salonów i ośrodków, gdzie można nie tylko zadbać o ciało, ale także wypocząć i zrelaksować się. Te trzy magiczne litery wywodzą się z łacińskiego wyrażenia – sanitas per aquam, czyli – zdrowie przez wodę. I choć jeszcze kilka lat temu zabiegi w SPA były dostępne dla niewielu, to dziś każdy może nie tylko się tam udać, ale także zorganizować sobie domowe SPA i cieszyć się cudownym relaksem, gdy tylko ma na to ochotę. Sprawdź, jak łatwo to zrobić.

Już w starożytności kąpiel była ważnym rytuałem codziennym. To w niej upatrywano odnowienia i oczyszczenia nie tylko ciała, ale i ducha. Wszyscy chyba wiedzą przecież, jak wielką wagę do kąpieli przywiązywała chociażby sama Kleopatra. Wraz z biegiem czasu słynne stały się tak zwane „wyjazdy do wód”, gdy nasi pradziadkowie i dziadkowie jeździli do kurortów i uzdrowisk z wodami leczniczymi. Dziś z kolei mamy mnóstwo ośrodków SPA niemal na każdym kroku, a wszystkie one proponują zabiegi kosmetyczne dla ciała i wypoczynek dla ducha w relaksującym otoczeniu wypełnionym uspokajającą muzyką, cudownymi aromatami i stonowanym światłem świec. Do ośrodka SPA nie wpada się na chwilę, jak na manicure w porze lunchu. Aby poczuć tę atmosferę, aby zakosztować cudownego wypoczynku, potrzeba czasu i oderwania się od bieżących problemów. Zaaranżuj zatem własne SPA domowe, a możliwość cudownego relaksu będziesz miała zawsze pod ręką.

Łazienka w stylu SPA

W każdej łazience można wyczarować styl SPA. Przede wszystkim należy pochować wszystkie zbędne przedmioty, a ich miejsce powinny zająć nawet zwykłe, szklane lampiony, bo po zapaleniu tealightów lub świeczek zapachowych światło będzie dobijać się i załamywać w szkle, tworząc fantastyczny klimat. Zapachowe świeczki warto dobrać zgodnie z zasadami aromaterapii, pamiętając, że najlepiej uspokaja woń lawendy, pomarańczy i róży. Odprężająco działa zapach jałowca, mięty i macierzanki. Z kolei antydepresyjny charakter mają aromaty bazylii, jaśminu i rumianku.

W domowym SPA z pewnością przydadzą się takie akcesoria jak miękkie gąbki kosmetyczne, puchate ręczniki i przyjemne, ciepłe szlafroki. Trzeba też zadbać o optymalną temperaturę w pomieszczeniu, a ta powinna wahać się między 24 a 26 stopni Celsjusza. Temperatura wody w czasie kąpieli powinna być jednak zdecydowanie wyższa i mieścić się w przedziale 32-36 stopni Celsjusza. Przygotowania powinno zakończyć ułożenie listy zabiegów i dobranie odpowiednich preparatów kosmetycznych.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne i niezbędne kosmetyki

Bardzo istotny jest dobór kosmetyków, które postawią na najwyższym poziomie domowe SPA. Zestaw preparatów kosmetycznych przeznaczonych do zabiegów SPA będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto wybierać spośród produktów renomowanych firm, które w swoich ofertach mają gotowe linie kosmetyków SPA, takie jak chociażby Planet SPA Avon. Zanim jednak zaczniesz wybierać preparaty, ułóż listę zabiegów, które chcesz zrealizować.

Sesję warto rozpocząć od peelingu, dzięki któremu usuniesz martwe komórki naskórka i pobudzisz skórę do odnowy, a ta odwdzięczy się pięknym, świeżym wyglądem. Następnie warto zanurzyć się w relaksującej kąpieli z dodatkiem odpowiednich soli. Świetnie sprawdzi się sól kąpielowa z dodatkiem alg morskich, kwasów owocowych lub pszennych protein.

Po kąpieli skórę należy dobrze nawilżyć, a w tym pomogą balsamy nawilżające z dodatkiem witamin A, E i F. Świetnie sprawdzą się też preparaty z lanoliną lub z tłuszczami roślinnymi, takimi jak masło kakaowe, masło shea lub olejek migdałowy. Na koniec włóż ciepły, miękki szlafrok, ułóż się wygodnie na sofie z kubkiem aromatycznej, zielonej herbaty i posłuchaj relaksującej muzyki. Popołudnia lub wieczory spędzone w domowym SPA z pewnością będziesz powtarzać tak często, jak to możliwe.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.