Domowe i naturalne sposoby na menopauzę

Objawy menopauzy leczyć można domowymi sposobami. Oczywiście nie będzie to leczenie samych przyczyn, ale może przynieść ulgę w doznawanych rewelacjach fizycznych ze strony ciała, jak i poprawić koncentrację, pamięć i polepszyć samopoczucie. Czemu więc nie spróbować, gdy to nas dotykają trudne do zniesienia lata przejściowe? Dowiedz się jak możesz o siebie zadbać wcześniej i już w czasie trwania menopauzy, aby złagodzić jej doskwierające objawy.

Wyeliminowanie z diety używek

Papierosy są przyczyną powstawania wcześniejszej menopauzy. Aż 50% palących kobiet dozna objawów menopauzy wcześniej niż ich rówieśniczki niesięgające po papierosa. Drugim negatywnie oddziałującym na nasz organizm czynnikiem jest nadużywanie alkoholu. Jak wiadomo wszystko w umiarze jest dla ludzi i wypicie od czasu do czasu lampki wina nie będzie wielkim problemem, jednak nadmierne spożywanie tej używki może doprowadza do pogłębiania się objawów związanych z menopauzą.

Wykonywanie ćwiczeń fizycznych

Kości kobiet podczas i po klimakterium stają się bardziej podatne na złamania. Skutki menopauzy doprowadzić mogą do zachorowania na osteoporozę. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych może pomóc w uodpornieniu kości oraz zwiększeniu ich masy i grubości. Dla zdrowia całego organizmu wskazane jest regularne zażywanie wysiłku fizycznego. Mamy możliwość wyboru wielu dyscyplin sportowych czy najróżniejszych zajęć, możemy jednak ćwiczyć samodzielnie, np. w specjalnie przygotowanych w wielu miastach, na świeżym powietrzu siłowniach, nawet godzinny intensywny spacer będzie świetnym rozwiązaniem , jeśli będzie miał miejsce każdego dnia.

Wapń na osteoporozę

Jednym ze skutków menopauzy może być osteoporoza. Aby zapobiec przyczynom rozwijania się choroby warto przyjmować odpowiednią dla siebie dawkę wapnia. Możemy to robić stosując suplementy diety. W takiej formie pierwiastek ten będzie najlepiej przyswajalny, przy niedoborach dostarczenie jego odpowiedniej ilości z pożywieniem może być bardzo kłopotliwe.

Dieta bogata w witaminy

Kobieta w okresie menopauzy powinna pamiętać o przyjmowaniu codziennej dawki witaminy A, C, D i E. Swój jadłospis można urozmaicić o potrawy mleczne, rybne oraz bogate w czerwone i zielone warzywa. Witaminy i minerały stanowią czynnik niezbędny dla zachowania przez nas zdrowia. Powinniśmy dostarczać wszystkie niezbędne składniki wraz ze zbilansowaną dietą każdego dnia, w praktyce jednak bywa to niezwykle trudne. Całe szczęście mamy możliwość wsparcia się na suplementach diety.

Kuchenne przyprawy na menopauzę

W kuchni używajmy dużo kminu rzymskiego, nasion kopru włoskiego i kolendry. Można robić specjalne nalewki sypiąc po trochu z każdej przyprawy i zalewając wrzątkiem. Ochłodzony wypity napar pomoże załagodzić objawy uderzeń nagłego gorąca. Jest to objaw podawany jako jeden z bardziej dokuczliwych w okresie menopauzy, panie wskazują, iż powoduje u nich znaczne pogorszenie samopoczucia, tak więc należy wypróbować każdą możliwość pozbycia się go.

Zioła i ziółka

Przyrządzanie naparów z ziół również może przynieść czasowe zniesienie niektórych objawów towarzyszących klimakterium. Wśród ciekawszych z nich wymienić można ekstrakt z koniczyny czerwonej czy wyciąg z soi. Niektóre zioła posiadają fitoestrogeny podobne w działaniu do żeńskich hormonów płciowych, a więc stają się tym samym naturalnymi lekami hormonalnymi (zaliczyć do nich możemy: arcydzięgiel, wiesiołek, pluskwicę). Zioła bywają bardzo pomocne w leczeniu wielu schorzeń, dlatego warto sięga po idealnie dobrane do naszego problemu. Pomoc w wych zakupie z pewnością otrzymamy w sklepie zielarskim.

Ziołowe herbaty

Przyrządzanie dziurawca, melisy lub mięty pomaga w uspokojeniu się, zachowaniu dobrej pamięci, ustaniu drażliwości i zastopowaniu wahań nastrojów. Szczególnie polecany jest wyciąg z dziurawca, ponieważ zawarta w nim hiperycyna działa jak naturalny antydepresant.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.