Domowe farbowanie włosów – co musisz wiedzieć

Farbowanie włosów w domu, jest metodą dość powszechną, gdyż w ten sposób sporo oszczędzamy i możemy sobie zdecydowanie częściej pozwolić na odświeżenie koloru. Jeśli przeprowadzimy je prawidłowo, to jest to rozwiązanie bardzo dobre. Możemy skorzystać ze wsparcia mamy, koleżanki lub kogoś innego, ale z powodzeniem można zająć się tym samodzielnie. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a właściwie radach specjalistów.

1. W domowej koloryzacji unikaj dosadnych zamian koloru

Jeśli z brunetki chcesz stać się blondynką, to taka zmiana w zaciszu własnej łazienki może okazać się niezwykle trudna do przeprowadzenia lub niemożliwa. Nierzadko kończy się również katastrofą i poszukiwaniem fryzjera, który naprawi, efekt nieudolnej koloryzacji. Jeśli więc zależy nam na dużej zmianie, najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego. Samodzielnie z powodzeniem odświeżymy kolor, Bez problemu również zmienimy odcień o jeden ton – na nieco ciemniejsze lub jaśniejsze.

RADA: Jeśli w drogerii zastanawiasz się nad dwoma odcieniami farby, postaw na jaśniejszy. Jeśli efekt koloryzacji nie będzie dla Ciebie zadowalający, to łatwiej będzie go naprawić.

2. Tonacja też jest ważna

Każdy typ urody potrzebuje innych kolorów, aby wyglądać pięknie. Jeśli nie wiesz, na jaki ton powinnaś się zdecydować – czy to chłodniejszy, czy cieplejszy, to staraj się opierać na jednej prostej zasadzie – jasna cera lubi miodowy blond i orzechowy brąz, natomiast śniada rudości i miedziany blond.

3. Pasemka u specjalisty

Samodzielne wykonywanie pasemek może krótko mówiąc, nie skończyć się najlepiej. Jeśli marzą Ci się piękne refleksy, udaj się do specjalisty. Samodzielnie natomiast z powodzeniem uzyskasz tzw. efekt ombre, a wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnego zestawu, który dostępny jest niemal w każdej drogerii.

4. Sprawdź zaopatrzenie

Przed przystąpieniem do farbowania upewnij się, że masz wszystko, co będzie potrzebne: ręcznik, pędzelek, miseczka, grzebień oraz klipsy. Przydadzą się również rękawiczki, ale one najczęściej są w zestawie z farbą.

5. Uwaga na czas trzymania farby

Producent na opakowaniu zawsze odnotowuje czas, jaki farba powinna pozostawać na włosach, dla najlepszej ich koloryzacji. My jednak w obliczaniu czasu powinniśmy wziąć pod uwagę kondycję naszych włosów. Jeśli są one przesuszone i nie chcemy doprowadzić do ich „spalenia” najlepiej zmyć farbę nieco szybciej.

6. Kolor na próbę

Jeśli chcesz uniknąć ponownego farbowania całych włosów i ich dodatkowego niszczenia, możesz przeprowadzić koloryzację próbną. Wystarczy niewielką ilość farby nanieść na pasemko wewnętrzne – takie, którego nie widać i sprawdzić, czy kolor nam pasuje.

7. Tylko odrost

Końce włosów są najczęściej przesuszone i szybciej łapią kolor. Dlatego efekt może być nierównomierny. Konieczne jest więc farbowanie połączone z podcięciem końców. Jeśli w domu tego nie robisz, to skup się na zafarbowaniu jedynie odrostów.

8. Pielęgnacja

Włosy farbowane potrzebują specjalnej troski. Kupuj odpowiednie dla nich kosmetyki. W ten sposób kolor utrzyma się dłużej i włosy będą bardziej lśniące.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.