Dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę?

Zapewne właściwie od zawsze słyszeliśmy, że o zęby trzeba dbać, że koniecznie musimy je dokładnie myć i regularnie chodzić na kontrole do dentysty. Trzeba przyznać, że gdy sami jesteśmy dorośli doceniamy te słowa naszych rodziców i stomatologa, którego gabinet dla większości z nas nie jest ulubionym miejscem. Wokół dentystów narosło wiele mitów i opowieści, część pochodzi jeszcze z czasów, gdy nie stosowano znieczulenia, a stosowane narzędzia były przestarzałe. Dziś jest inaczej, możemy położyć się na fotelu i absolutnie nic nie czuć, podczas gdy specjalista skutecznie zajmie się leczeniem naszych zębów. Jednak z pewnością takich wizyt nie powinniśmy odkładać w czasie i regularnie zgłaszać się na przeglądy, bo jak wiemy lepiej zapobiegać niż leczyć, co na zębach można w szczególny sposób odczuć.

Dlaczego warto jak najdłużej zachować własne zęby?

Przede wszystkim wszelkie korony, posty czy implanty są dość kosztowne, a nie jest wcale powiedziane że zostaną na stałe. Poza tym nie jest to tak komfortowe, jak posiadanie własnych zębów. Jeśli przykładowo zdecydujemy się na protezę, nawet częściową, to konieczne będzie jej wyjmowanie i czyszczenie. Będziemy musieli nauczyć się nowych dla siebie nawyków higienicznych. Korony, implanty i mosty niby nie powodują dyskomfortu i nie różnią się znacznie od naszych prawdziwych zębów, jednak u wielu osób pozostaje wrażenie, że coś jest inaczej, że dany ząb jest słabszy itd. Najlepiej więc zdecydować się na leczenie zachowawcze, jakie oferuje Klinika Smile Institute.

Na czym polega leczenie zachowawcze zębów?

Przede wszystkim chodzi o utrzymanie własnych zębów, jak najdłużej. Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że nasze zęby częściej i mocniej się psują. Zalicza się tu niektóre choroby autoimmunologiczne, nałogi, ale również kobiety, które rodziły dzieci i karmiły piersią mają często słabsze, żeby i szybciej się one psują, a nawet łamią, przez co pojawia się konieczność ich usunięcia. Leczenie zachowawcze to leczenie próchnicy, ale również przeciwdziałanie jej pojawianiu się. Najlepszym postępowaniem jest wyleczenie wszelkiej, nawet niewielkiej próchnicy w zębach, przeprowadzenie usuwania kamienia i piaskowania, a jeśli zajdzie taka potrzeba usunięcie zębów i wstawienie wybranych „zamienników”. Gdy wszystkie zęby są zdrowe i na miejscu zadbajmy, aby regularnie co pół roku pojawiać się w gabinecie na przeglądzie i od razu usuwać ewentualne ubytki. W ten sposób zdecydowanie mniej czasu spędzimy na fotelu, a nasze zęby będą zdrowsze i piękniejsze.

Wybielanie zębów

Gdy nasze zęby są już odpowiednio zdrowe, warto porozmawiać również z dentystą o ich wybielaniu, które zapewni im Zdecydowanie ładniejszy wygląd, więc z pewnością będziemy się wówczas szeroko uśmiechać. Wybielanie zębów nie zawsze i nie wszystkimi metodami jest możliwe, dlatego warto omówić tę kwestię ze specjalistą. Idealnym miejscem będzie dentysta Chełm. Pracujący w gabinecie specjaliści zadbają, aby nasz uśmiech był wyjątkowo piękny, biały, pozbawiony ubytków.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.