Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług trenera personalnego. Każdy ma swój powód, dla którego uważa, że trening z profesjonalistą pomoże mu na drodze do pięknej sylwetki. Jeżeli się wahasz, czy i dla ciebie jest to dobre rozwiązanie, to warto zapoznać się z niniejszym artykułem, w którym przedstawiamy jego podstawowe zalety.

Ułoży odpowiedni trening

Podstawową korzyścią ćwiczeń z trenerem personalnym jest to, że ominiesz trudności, jakie sprawia zapoznanie się z poszczególnymi aktywnościami. Wiele osób na początku po prostu nie wie jak ma ćwiczyć i z jaką częstotliwością. Nierzadko idą na trening z kolegą czy koleżanką, którzy są już zaawansowani, chcą im dorównać, co może się okazać wysiłkiem ponad ich siły. W wyniku tego może przyjść zniechęcenie i rezygnacja. Trener personalny najpierw zrobi z tobą wywiad – dowie się jaki rodzaj aktywności lubisz, jakiego nie znosisz, jaki jest twój tryb życia oraz jaką dietę preferujesz. Powie, co warto zmienić oraz ułoży konkretny plan ćwiczeń – żebyś wiedział co masz ćwiczyć, w ilu seriach i powtórzeniach.

Nauczysz się techniki

Każdy fizjoterapeuta, sportowiec czy trener powie ci, że technika wykonywanych ćwiczeń jest bardzo ważna, o ile nie najważniejsza. To dzięki niej nie nabawimy się kontuzji oraz osiągniemy wymarzone cele. Trener personalny zwróci uwagę na to, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia. Czasami wydaje się nam, że są one zbyt odwrotnie – zbyt ciężkie i nie wiemy, że to kwestia złej techniki. Jak doradzają specjaliści z https://cityfit.pl,  źle wykonane ćwiczenie może powodować problemy z kręgosłupem, nadwyrężyć trenowany mięsień czy w ekstremalnym przypadku nawet go zerwać. Kilka zajęć z trenerem personalnym spowoduje, że nie będziemy popełniać podstawowych błędów.

Przypilnuje cię

Może się to wydawać dla niektórych śmieszne, ale bardzo dużo osób ma problem z samozaparciem i nawet na zajęciach zorganizowanych nie dają z siebie wszystkiego. Próbują „oszukać” prowadzącego, np. odpoczywając kiedy on nie patrzy. Tymczasem w ten sposób oszukują oni tylko siebie. Co jednak zrobić, gdy po prostu nie potrafimy zmobilizować się do większego wysiłku? Ćwiczenie sam na sam z trenerem personalnym sprawi, że „wyciśnie on z nas” co się da. Być może jeszcze nie wiemy, że tak naprawdę damy radę ćwiczyć więcej i mocniej. Dzięki pomocy z zewnątrz lepiej zdefiniujemy swoje ograniczenia.

Zmotywuje cię

W twojej głowie kłębi się myśl, że już nie dasz rady? Że następna seria jest niemożliwa do zrobienia? Najchętniej byś już odpuścił, jednak kiedy widzisz nad sobą trenera personalnego, to wiesz, że po prostu tego nie zrobisz. Tym bardziej, kiedy jego słyszysz dopingujące słowa. Często jest bowiem tak, że nie chcemy zawieść ludzi, którzy wierzą w nasz sukces. Nagle znajdują się siły, by kolejny raz podnieść się i zrobić te dziesięć przysiadów czy pompek.

Podsumowując, trener personalny może stać się naszym najlepszym przyjacielem na siłowni. Nie tylko ułoży trening, ale i zmotywuje do walki o własne zdrowie i smukłą sylwetkę. Dlatego szukajmy kogoś, kto będzie nadawał na tych samych falach, co my – by współpraca była jak najbardziej owocna.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.