Dlaczego trzeba chodzić regularnie do stomatologa?

Uzębienie pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Piękny uśmiech sprawia, że zyskuje nasza pewność siebie, a brak ubytków, że nie odczuwamy paraliżującego bólu. Taki idealny stan można osiągnąć właśnie dzięki regularnym wizytom u dentysty.

Nie tylko wtedy kiedy boli

Przyjęło się wiele niechlubnych określeń dla profesji stomatologa i w związku z nimi, jak i z wielu innych powodów wielu z nas obawia się wizyt na fotelu dentystycznym. Konsekwencją jest zgłaszanie się do dentysty w ostateczności, gdy któryś z zębów powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości bólowe, niezwykle trudne dla nas do zniesienia. Jednak regularne przeglądy mogą nam pomóc uniknąć bólu i sprawić, że nasz uśmiech będzie długo piękny i co najważniejsze własny.

Ból zęba potrafi być bardzo dokuczliwy, wręcz paraliżujący. Dodatkowo często nawet leki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi lub działają bardzo krótkotrwale. Nie bez powodu niemal każdy stomatolog prezentuje swoim pacjentom informację, że z bólem przyjmuje bez kolejki i bez zapisów. Gdy dojdzie do bólu, zwykle niezbędne jest już leczenie kanałowe i tego bólu większość z nas nie jest w stanie znieść dłużej niż kilka godzin, więc od razu udaje się do pierwszego znanego lub napotkanego gabinetu stomatologicznego.

Ładny uśmiech

Aby stać się posiadaczami pięknego uśmiechu, z pewnością niezbędny będzie nam stomatolog. Niezależnie od tego czy jest to Białołęka, Wola czy Praga – wszyscy marzymy o pięknym, białym i równym uśmiechu. Osiągnięcie takiego stanu wcale nie musi być kłopotliwe, gdyż z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna, do której zaliczane jest wybielanie zębów, ich piaskowanie, lakowanie czy prostowanie z wykorzystaniem specjalnych aparatów ortodontycznych, które mogą być zakładane niezależnie od wieku.

Warto tu również zwrócić szczególną uwagę na zalecenia dentystów, którzy namawiają do regularnego usuwania kamienia nazębnego i płukania jamy ustnej z wykorzystaniem specjalnych płynów. W ten sposób możemy uniknąć rozwinięcia się chorób przyzębia, zębów i dziąseł: parodontozy, zapalenia przyzębia czy próchnicy.

Regularne wizyty u stomatologa

Nasze typu uzębienia, rodzaj kości zębowej, rozstaw zębów czy tendencja do próchnicy są bardzo różne. W związku z tym kwestia częstotliwości kontroli dentystycznych powinna być regulowana indywidualnie. Zwykle gdy wszystkie ubytki zostaną wyleczone zaleca się wizytę po pół roku lub roku. Wówczas sprawdza się stan uzębienia i jeśli pojawi się próchnica wdraża się odpowiednie leczenie. Jeśli regularnie chodzimy do dentysty i zasiadamy na dużym i wygodnym fotelu co pół roku lub rok, to większość zmian w obrębie zębów udaje się wykryć we wczesnym stadium, dzięki czemu leczenie nie jest ani bolesne, ani bardzo kosztowne, a co najważniejsze nie dopuszczamy wówczas do tego, aby któryś z zębów zaczął nas boleć.

Jeśli nie jesteśmy pewni kiedy ostatnio byliśmy u dentysty warto sięgnąć po telefon i od razu umówić się na wizytę, w celu sprawdzenia stanu naszego uzębienia i jamy ustnej. W razie konieczności naprawić wszelkie ubytki i jeśli już ich nie będzie zastosować możliwe zabiegi estetyczne, które sprawią, że z wielką przyjemnością będziemy się szeroko uśmiechać, będziemy pewni siebie, co może korzystnie odbić się na naszym życiu zawodowym i osobistym. Nasze zęby są silnie narażone na próchnice i inne choroby, jednak odpowiedni stomatolog z pewnością pomoże nam zachować je w dobrej kondycji i cieszyć się z ich pięknego wyglądu każdego dnia.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.