Czym jest refrakcyjna wymiana soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE) to coraz popularniejsza metoda korekcji wad wzroku stanowiąca alternatywę dla korekcji laserowej, szczególnie dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do wykonania zabiegu. Dowiedz się, jakie korzyści oferuje zabieg, jak przebiega oraz na czym polega.
Refrakcyjna wymiana soczewki – dowiedz się, na czym polega
Zabieg mający na celu przeprowadzenie refrakcyjnej wymiany soczewki polega na na szybkim i bezbolesnym usunięciu naturalnej soczewki. W jej miejsce zostaje wszczepiony wysokiej jakości implant pod postacią sztucznej soczewki. Efekty uzyskane z zabiegu są natychmiastowe i pozwalają na wyeliminowanie wady wzroku oraz zapomnienie o noszeniu okularów.
Jak przebiega zabieg wymiany soczewki?
Całość wykonywana jest przy użyciu znieczulenia miejscowego poprzez użycie specjalistycznych kropli. Pacjent może zapomnieć o bólu, a nieprzyjemne dolegliwości są zredukowane praktycznie do zera. Sam zabieg cechuje się bardzo krótkim czasem trwania. Jego łączna długość wynosi około 15 minut i jest przeprowadzany w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. Pacjent wchodzi i wychodzi do domu w tym samym dniu.
Wykwalifikowany specjalista poprzez użycie ultradźwięków usuwa starą soczewkę, następnie stosuje wszczepienie soczewki trójogniskowej. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a dzięki przeźroczystemu opatrunkowi pacjent jest w stanie cieszyć się poprawionym wzrokiem niemal natychmiastowo po zabiegu.
Dla kogo jest skierowany?
Zabieg RLE przeznaczony dla każdej osoby powyżej 45 roku życia, która zmaga się z problemem wady wzroku, takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Zabieg działa jako pełnoprawna korekcja wad wzroku, pozwalająca cieszyć się nienagannym widzeniem bez użycia okularów i szkieł kontaktowych. Będzie on doskonałym wyjściem dla osób, których wzrok zdegradował się z wiekiem, a jego wada utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Jakie korzyści przynosi zabieg?
Najważniejsze korzyści płynące z zastosowania leczenia, to natychmiastowa redukcja istniejących wad wzroku. Wczepiona soczewka gwarantuje pełne widzenie niezależnie od odległości, pozwalając na czytanie bez okularów.
Soczewka trójogniskowa jako implant syntetyczny, w przeciwieństwie do naturalnej jest całkowicie odporna na degradację pod upływem lat. Dzięki temu soczewka chroni przed zaćmą. Jednocześnie z racji użytych materiałów, soczewka działa jako swoisty filtr światła niebieskiego i UV, chroniąc wzrok przed jego szkodliwym działaniem. Efekt utrzymuje się do końca życia i nie wymaga przeprowadzania dalszych zabiegów.
Należy nadmienić, iż zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki jest całkowicie bezpieczny, a ryzyko powikłań bliskie zeru. Dotychczasowi pacjenci wyrażali bardzo wysokie zadowolenie z przeprowadzonego zabiegu, nie zgłaszając żadnych negatywnych dolegliwości, a ich komfort życia uległ znacznej poprawie.
Dobierz soczewkę specjalnie dla siebie
W zależności od prowadzonego stylu życia, aktywności oraz wady wzroku istnieje szeroki wybór potencjalnych soczewek od jedno po trójogniskowe. Dzięki wykwalifikowanej pomocy specjalistów CitoCare soczewka zostanie dobrana indywidualnie dla pacjenta i jego preferencji. W celu właściwego wyboru, należy zadać sobie pytania:
- Jak często korzystam z telefonu lub komputera?
- Jak często czytam książki?
- Jakiego rodzaju sport uprawiam?
- Jaka jest moja typowa codzienna aktywność?
Ostateczny wybór soczewki zawsze należy do klienta. Refrakcyjna wymiana soczewki pozwoli na całkowitą rezygnację z dotychczasowych okularów i pozwoli odetchnąć pełnią życia.