Czy warto zdecydować się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy kojarzy się większości z nas z zabiegami poprawiającymi urodę. Jedni uważają, że jest niebezpieczny, inni uważają, że jest w pełni bezpieczny. Jaka jest prawda? Co trzeba wiedzieć o tym kwasie? Dowiedzmy się nieco więcej.

Działanie kwasu hialuronowego

Mało kto wie, że kwas hialuronowy jest substancją, która znajduje się w każdym organizmie. Razem z wiekiem zauważamy jego niedobór. Dlatego takie ważne jest jego uzupełnianie. Ma to wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także na nasze zdrowie.

Kwas hialuronowy można nazwać wypełniaczem. Ile utrzymuje się w skórze? Może to być pół roku, a nawet półtora roku. Jest to zależne zarówno od miejsca, w którym jest aplikowany, jak i od organizmu osoby, która poddaje się zabiegowi.

Kwasem hialuronowym najczęściej wypełnia się:

  • Zmarszczki na twarzy,
  • Policzki,
  • Usta,
  • Bruzdy nosowo-wargowe.

Popraw swój wygląd z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie spektrum oddziaływania. Efekty po zabiegu są widoczne natychmiastowo. Każda osoba, która narzeka na małe usta, widoczne bruzdy, czy też widoczne zmarszczki na czole, powinna się na taki zabieg zdecydować.

Nie trzeba się kompletnie niczego obawiać. Sam w sobie zabieg jest krótki oraz właściwie bezbolesny. Wykonywany jest przy pomocy cienkiej igły. Za jej pomocą wprowadza się kwas pod skórę. Jest to substancja w pełni naturalna, a więc nie ma możliwości uczulenia na ten kwas.

Kwas hialuronowy mocno stymuluje naszą skórę do produkcji kolagenu. Zapewnia jej naprężenie, a także sporą elastyczność. Gdy chcemy pozbyć się uciążliwych zmarszczek, to powinniśmy zdecydować się na ten zabieg.

Kolejnym krokiem jest wybór klinki, która oferuje tego typu zabiegi. Gdy do znalezienia takiego miejsca użyjemy Internetu, to nie powinniśmy wybierać pierwszej lepszej kliniki. Niestety miejsc, które nie do końca mogą się pochwalić jakością wykonywanych usług, jest sporo. Nie chcemy do takiego miejsca trafić.

Należy zapoznać się z opiniami o znalezionych miejscach. Jeśli są pozytywne, to jest to pierwszy krok, który popycha nas do skierowania się w tym kierunku. Sprawdźmy także, na jakim sprzęcie pracuje dany gabinet, jakie ma doświadczenie oraz jakich produktów się używa. W przypadku tego rodzaju zabiegów wszystko musi być z wyższej półki. Gdy cena w ofercie jest podejrzanie niska, to powinniśmy wiedzieć, że najpewniej coś jest nie tak.

Lepiej także zdecydować się na wykonanie zabiegu w klinice, która na rynku działa już od wielu, wielu lat niż z kliniką, która dopiero zaczyna swoją działalność. Wiemy mniej więcej (także po opiniach), co dana klinika ma nam do zaoferowania i jakiego poziomu można się spodziewać. Na stronie internetowej danej klinki oraz w mediach społecznościowych są także prezentowane zdjęcia sprzed zabiegu, oraz zaraz po jego wykonaniu. Czy efekt robi na nas wrażenie? Jeśli tak, to nie zwlekajmy, tylko odmieńmy siebie i swój wygląd. Czasami zmiana w wyglądzie, jest pierwszym krokiem do zmian w życiu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.